لایحه دفاعیه در پرونده اعسار از پرداخت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده اعسار از پرداخت

لایحه دفاعیه در پرونده اعسار از پرداخت ، به عنوان پاسخ به ادعاها یا درخواست‌هایی که مرتبط با اعلام اعسار از پرداخت است، تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل، استدلال‌ها، و شواهدی که به منظور توجیه و توضیح دلایل عدم پرداخت ارائه می‌شود، بیان می‌شود. این سند معمولاً توسط وکیل یا نماینده حقوقی شخص یا نهاد معنی شده تهیه می‌شود و به منظور دفاع در مقابل مطالبات حقوقی یا توضیح وضعیت اعسار به کار می‌رود. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده اعسار از پرداخت را مشاهده کنید.

لایحه دفاعیه در پرونده اعسار از پرداخت

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه ……….. دادگاه عمومی  ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای مورخ …… ساعت ۱۰ صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:

اینجانب …… در پرونده کلاسه فوق به عنوان خوانده حسب دادخواست آقای …… کاری به رسیدگی دعوت شد‌ه‌ام.

تجدیدنظر خواه ضمن تسلیم لایحه اعتراضیه درخواست اعسار از پرداخت مرحله تجدید نظرخواهی را نموده تا بدین وسیله بیش از گذشته اطاله دادرسی نماید. على رغم اینکه دادخواست وی بوسیله وکیل تنظیم شده، لکن برای اینکه خود را معسر جلوه دهد نامی از وکیل به میان نیاورده تا ایراد داشتن وکیل موجب دعوی وی نگردد. تجدیدنظر خواه مواردی از جمله رابطه خویشاوندی و …اعتماد را به میان آورده تا از این طریق بتواند مظلوم نمایی نماید.

تمام چک‌ها را در طول یک سالی که با آشپزخانه کار می‌کردم از آقای …… از دست خود ایشان دریافت می‌کردم و بحث اینکه شریک وی چک را به بنده داده، ایشان بی‌اطلاع بوده، صحت ندارد.

طلب اینجانب از شخص آقای …… است و من هیچ سر کاری با شریک وی نداشته‌ام. وضعییت مالی اینجانب به مراتب بدتر از آقای …… است و در قبال طلبی که از بابت چک موضوع پرونده دارم بدهکار هستم و از اطرافیان خود قرض گرفته‌ام تا به محض وصول وجه موضوع پرونده، بتوانم بدهی خود را پرداخت نمایم.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *