لایحه دفاعیه در پرونده اختلاف ملکی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده اختلاف ملکی

در لایحه دفاعیه در پرونده اختلاف ملکی، متهم دلایل و مدارکی را ارائه می‌دهد که نشان می‌دهد ادعاهای مطرح‌شده درباره مالکیت یا حقوق ملکی، نادرست یا نامعتبر است. او ممکن است با استناد به مدارک قانونی، سندی، یا شواهد شاهدان، اعتراض کند که مالکیت مورد اختلاف به صورت قانونی یا مطابق با توافقات قبلی به او تعلق دارد. همچنین، متهم ممکن است به شواهد و مستنداتی ارجاع دهد که نشان دهنده عدم وقوع یا نادرستی ادعاهای مدعیان است.

لایحه دفاعیه در پرونده اختلاف ملکی (ارث)

ریاست محترم دادگستری کل استان ……

موضوع اعمال ماده ۱۸، به واسطه وجود خلاف بیّن شرع

باسلام، احتراماً؛

در خصوص پرونده کلاسه ۹۰۰٩۴٧ شعبه دوم دادگاه حقوقی …… نظر به این که به موجب دادنامه شماره ۹۱۱۱۰۷ مورخه …… حکم به نفع اینجانب صادر و با اعتراض محکوم علیه پرونده‌ای با کلاسه ۹۲۰۰۸۷ در شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان …… تشکیل و به موجب دادنامه شماره …… با این استدلال که دعوی به طرفیت همه ورثه مطرح نشده است. ضمن نقض حکم قرار رد دعوی اولیه را صادر نمودند.

استدلالی که به طور قطع و یقین مبنی بر اشتباه بوده، خلاف بیّن شرع و مقررات قانونی می‌باشد، با این توضیح که در دادنامه اشاره شده ورثه مرحوم ن. م. به نام‌های ش .م. (دختر مرحوم) و خانم الف. م. (همسر مرحوم) که در واقع فروشندگان اولیه ملک می‌باشند، طرف دعوی قرار گرفته است و این درحالیست که؛

  • الف ـ خانم ش. م (دختر) ن و ال. م. (فوت نموده) و وراث آن مرحوم شامل؛ ۱- غ. س. (شوهر) ۲- ن. س. (فرزند) 3- م. س. (فرزند) (۴- ش. س. (فرزند)می‌باشند که تمامی ورثه مرحوم در پرونده طرف دعوی قرار گرفته‌اند.
  • ب ـ خانم الف. م. همسر ن. م. نیز فوت نموده است. با در نظر گرفتن این نکته که الف. م. و ن. م. پدر و مادر یا به عبارتی زن و شوهر دارای یک پسر به نام ‌ی. و یک دختر به نام ش. می‌باشند. مستحضرید که ورثه­اش تماماً طرف دعوی قرار گرفته‌اند. شخص م. نیز به عنوان خوانده، نام وی در دادخواست به عنوان ردیف دوم و در دادنامه به عنوان ردیف ۱۸ منعکس است.

اقدام دادگاه محترم تجدید، نظر بدون بررسی و تحقیق در خصوص موضوع و به نظر خلاف شرع و مقررات قانونی می‌باشد. استدعای بذل توجه رسیدگی و اتخاذ شایسته را دارد.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *