لایحه دفاعیه اعسار و تقسیط محکوم به (دیه)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه اعسار و تقسیط محکوم به

دفاعیه اعسار و تقسیط محکوم به، سندی حقوقی است که در آن وکیل به نمایندگی از موکل خود، ناتوانی موکل در پرداخت یکجای مبلغ محکومیت را اثبات می‌کند و درخواست می‌کند که این مبلغ به صورت اقساطی پرداخت شود. این دفاعیه شامل مدارک مالی و دلایل مستند مبنی بر عدم توانایی مالی موکل برای پرداخت کل مبلغ به صورت نقدی است. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده اعسار و تقسیط محکوم به (دیه) را مشاهده می‌کنید.

 نمونه واقعی دفاعیه اعسار و تقسیط محکوم به

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم دادگاه‌های تجدید نظر ……

لایحه جوابیه

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

اینجانب …… به لحاظ عدم بضاعت مالی دادخواست اعسار و تقسیط محکوم به (دیه) تسلیم نمودم که شعبه …… دادگاه عمومی …… با احراز صحت خواسته اینجانب آن را تقسیط نموده است.

گواهانی را که معرفی کرده‌ام، در محضر دادگاه سوگند یاد کرده‌اند و پس از اتیان سوگند اظهارات آنها پذیرفته شده است.

درخصوص اینکه تجدیدنظر خواه مدعی شده، بنده منزلی دارم که آن را به اجاره واگذار کرده‌ام؛ صحت ندارد. وضعیت بنده طوری است که از ستاد دیه کمک گرفتم حتی قادر به پرداخت اقساط بنحوی که در رأی آمده هم نمی‌باشم.

خوانده مطالبی را که عنوان نموده، تکرار همان مطالبی است که در دادگاه بدوی اعلام داشته و دادگاه مذکور با در نظر گرفتن اظهارات وی مبادرت به صدور رأی کرده است.

با عرض مراتب فوق و با عنایت به اینکه تجدیدنظر خواه در این مرحله هیچگونه دلیل و مدرک جدیدی ابراز و ارائه ننموده تقاضای اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *