لایحه درخواست مقتضی امر قیمومت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
درخواست مقتضی امر قیمومت

درخواست مقتضی امر قیمومت به معنای ارائه یک درخواست رسمی به دادگاه یا مرجع قضایی مربوط جهت اعلام یا تغییر مسائل مرتبط با قیمومت است. این درخواست ممکن است توسط قیم یا نماینده قانونی او ارائه شود و هدف آن ارائه اطلاعات، راهنمایی‌ها، یا درخواست تصمیمات خاص از سوی دادگاه باشد. در ادامه مطلب نمونه نگارشی از درخواست مقتضی امر قیمومت را ملاحظه می‌فرمایید.

نگارش درخواست مقتضی امر قیمومت

ریاست محترم دادگاه عمومی شهر ……

با سلام احتراماً

در خصوص کلاسه پرونده …… سرپرستی به استحضار عالی می‌رساند:

نظر به اینکه در کلاسه پرونده یاد شده اینجانب …… به عنوان قیمومت خواهر محجور خود بنام …… تعیین گردیده‌ام.

توجه به اینکه اینجانب اصالتاً و قیمومتاً از طرف محجور نامبرده در راستای ماده 300 و بعد قانون امور حسبی از دادگستری شهرستان …… تقاضای تقسیم ترکه مرحوم ابوی خویش را با طرفیت سایر وراث تقدیم نموده، که نهایتاً به شورای حل اختلاف روستای …… جهت تقسیم به تراضی تقدیم و به شرح صورتجلسات پیوستی تقسیم ترکه صحیحاً واقع گردیده است.

نظر به اینکه سهم و حصه محجور یاد شده با اینجانب …… قیم واحدی دیگر از برادرانمان بنام …… افتاده است. توجهاً به اینکه یک قطعه زمین زراعی آبی به مساحت ۱۸۰۰۰ متر مربع واقع در روستای …… در حصه و سهم کلیه وراث (من جمله محجور یاد شده) افتاده و همگی با همدیگر به شرح گواهی انحصار وراثت مشاعاً با همدیگر شریک می‌باشیم.

توجهاً به اینکه پروانه بهره برداری چاه آب آن تاکنون همچنان بنام مرحوم مورث می‌باشد و قصد داریم آن را به نسبت سهم‌الارث بنام خود منتقل نماییم.

علیهذا مراتب فوق را جهت مزید اطلاع و صدور دستور مقتضی تقدیم حضور می‌دارم.

با احترام ……

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *