لایحه درخواست اعلام گزارش تخلفات قیم

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
درخواست اعلام گزارش تخلفات قیم

درخواست اعلام گزارش تخلفات قیم به معنای ارائه گزارشی به مراجع قضایی یا نهادهای نظارتی درباره تخلفات احتمالی یا سوءاستفاده‌های قیم از وظایف و اختیارات خود است که این گزارش می‌تواند توسط هر فردی که از تخلفات یا سوءاستفاده‌های قیم مطلع است اعلام شود. در ادامه نمونه ای از این لایحه را مشاهده می‌کنید.

درخواست اعلام گزارش تخلفات قیم

محضر مبارک ریاست محترم دادگاه عمومی شهر ……

با سلام

احتراماً در خصوص کلاسه پرونده …… سرپرستی به استحضار عالی می‌رساند:

نظر به اینکه در کلاسه پرونده یاد شده آقای …… سابقاً به عنوان قیمومت اینجانب واحدی از خواهران بنده که هر دو از تحت قیمومت نامبرده خارج شده‌ایم و تنها احدی از برادران اینجانب بنام …… که ۱۳ ساله می‌باشد. تحت قیمومت نامبرده باقیست تعیین گردیده؛

توجهاً به اینکه نامبرده در امر قیمومت تاکنون قصور و کوتاهی‌های زیادی نموده، (من جمله اینکه اراضی ماترک موروثی ابوی اینجانبان که سند آن بنام دو تن از عموهای اینجانبان می‌باشد، و یکی از آنها مقر به آن می‌باشد و دیگری نیز تهدید نموده، است. که حاضر به تأدیه سهم اینجانبان نمی‌باشد)،

برای انتقال آن بنام اینجانبان در زمان صغر با وجود مراجعات مکرر اقدامی بعمل نیاورده است، و مضافاً به مفاد وصیت نامه پیوستی مرحوم ابوی اینجانبان عمل ننموده است، و تنها خود که رشید شده‌ام در راستا آن اقدام به پس گرفتن وجوه و مطالبات خود نموده‌ام و بدین شرح قادر به انجام امور قیمومت نبوده است.

و مضافاً نیز توجهاً به اینکه برادر صغیر اینجانب با بنده زندگی می‌نماید، و نامبرده از وضعیت امرار معاش وی هیچ گونه اطلاعی ندارد و اصلاً درآمد و اموال صغیر در اختیار ایشان نمی‌باشد و از وضعیت آنها بی‌اطلاع بوده و ظاهراً قیم می‌باشد.

علیهذا با عنایت به مراتب و نظر به درخواست برادر صغیر اینجانب در صورت صلاحدید تقاضای رسیدگی و صدور دستور مقتضی را در این راستا استدعی دارد.

با احترام ……

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *