تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر پرداخت نفقه استقراضی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
حکم مبنی بر پرداخت نفقه استقراضی

تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر پرداخت نفقه استقراضی به این معنی است که دادگاه، به درخواست طرفی که مستحق نفقه است، تصمیم به پرداخت نفقه به صورت وام‌گیری (استقراضی) توسط متعهد به نفقه می‌گیرد. این اقدام به منظور تسهیل در پرداخت نفقه و تامین نیازهای روزمره مستحق نفقه از سوی فرد متعهد صورت می‌گیرد، به‌طوری‌که وی موظف به پرداخت مبلغ مشخصی به شخصی که حق نفقه دارد، می‌شود و این مبلغ به شرایط تعیین‌شده برای بازپرداخت وام تعلق می‌گیرد.

تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر پرداخت نفقه استقراضی

تنظیم تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر پرداخت نفقه استقراضی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

احتراماً به استحضار می‌رساند؛

موکله به موجب طلاق نامه عادی مورخ ۸۶/۴/۱۷ از خوانده مطلقه شده است و حاصل این زندگی یک فرزند پسر به نام …… می‌باشد، که به موجب توافقنامه ظهر طلاقنامه خوانده آقای …… حضانت وی را به موکله واگذار نموده. از آن تاریخ تاکنون خوانده هیچگونه مبلغ یا کالایی به عنوان نفقه فرزند نپرداخته و موکله کلیه هزینه ها را متقبل شده است لکن به دلیل نداشتن درآمد دیگر توان پرداخت نفقه فرزند مشترک را ندارد.

لذا با تقدیم این دادخواست مستنداً به مواد ۱۱۹۹ و ۱۲۰۵ قانون مدنی تقاضای اذن در استقراض نفقه فرزند را از سوی اینجانب و سپس محکومیت خوانده را به پرداخت مبالغ استقراضی از تاریخ تقدیم دادخواست لغایت یوم الادا و همچنین محکومیت خوانده به پرداخت نفقه آینده را با جلب نظر کارشناس استدعا دارم.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *