تقاضای صدور حکم طلاق به دلیل عقیم بودن زوجه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حکم طلاق به دلیل عقیم بودن زوجه

عقیم بودن زوجه می‌تواند به عنوان یکی از دلایل قانونی برای درخواست طلاق در نظر گرفته شود. در این صورت همسر تقاضای صدور حکم طلاق به دلیل عقیم بودن زوجه را به دادگاه ارائه می‌دهد. در ادامه یک نمونه نگارش شده از این درخواست را مشاهده می‌کنید.

نگارش تقاضای صدور حکم طلاق به دلیل عقیم بودن زوجه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکله به موجب عقدنامه رسمی شماره …… مورخه ۷۹/۴/۲۶ تنظیمی در دفتر رسمی ازدواج شماره ۱۴ …… به عقد دائمی خوانده درآمده است. پس از گذشت مدتی از ازدواج موکله متوجه می‌گردد، زوج به دلیل ابتلا به نوعی عارضه جسمی نابارور و عقیم بوده و قادر به فرزندار شدن نمی‌باشد که معالجات عدیده انجام شده در این رابطه مثمر ثمر واقع نشده و نتیجه‌ای در پی نداشته است.

و نظر به اینکه داشتن فرزند یک موهبت الهی و حق طبیعی هر انسانی بوده و هیچ کس حق سلب آن را نخواهد داشت و موکله به دلیل وجود این نقیصه در زوج و تحمل آن در طول ۱۳ سال دچار عوارض عاطفی و روحی شده و دیگر ادامه زندگی مشترک برای وی بسیار سخت و مشقت بار و غیرقابل تحمل بوده و از موارد حدوث عسر و حرج می‌باشد.

و با عنایت به بند دهم از شروط ضمن العقد ازدواج که به امضای زوج نیز رسیده صراحتاً قید گردیده چنانچه زوج پس از گذشت ۵ سال از وقوع ازدواج به دلیل عقیم بوده و یا عوارض جسمی دیگر صاحب فرزند نشود زوجه می‌تواند از دادگاه تقاضای طلاق نماید با تقدیم دادخواست و به استناد بند ۱۰ از شروط ضمن العقد نکاح ماده ۱۱۳۰ ق. مدنی تقاضای صدور حکم طلاق را استدعا نماید.

ضمناً به پیوست مدارک پزشکی که مؤید بیماری زوج و عقیم بودن وی می‌باشد، تقدیم عنداللزوم تقاضای معرفی به پزشکی قانونی مورد استدعا می‌باشد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *