صدور حکم طلاق به استناد تحقق شروط عقدنامه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور حكم طلاق به استناد تحقق شروط عقدنامه

صدور حکم طلاق به استناد تحقق شروط عقدنامه به معنای این است که دادگاه با بررسی و احراز وقوع شرایطی که در عقدنامه ذکر شده، حکم به طلاق زوجین می‌دهد. این شرایط ممکن است شامل مواردی مانند عدم پرداخت نفقه، ترک زندگی مشترک و یا عدم انجام سایر تعهدات توسط زوج باشد.

صدور حکم طلاق به استناد تحقق شروط عقدنامه و مواد ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ قانون مدنی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

با توجه به عقدنامه پیوست موکل خانم …… (خواهان همسر دائمی آقای ……) خوانده می‌باشد، با توجه به اینکه خوانده از بندهای اول و هشتم عقدنامه تخلف نموده به این توضیح که خوانده علیرغم ترک انفاق بیش از یکسال برابر دادنامه استنادی صادره از حوزه …… شورای حل اختلاف مستقر در دادگاه خانواده همچنین قریب یکسال و اندی است که بدون عذر موجه اقدام به ترک زندگی مشترک نموده‌اند.

بنابراین نظر به اینکه زوج ضمن عقد نکاح به موکل وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داده است که در صورت تحقق هر یک از موارد دوازده گانه مندرج در سند ازدواج و تخلف از هر یک از آنها خود را به یکی از از انواع طلاق اعم از رجعی یا بائن به انتخاب موکل مطلقه نماید.

اکنون با توجه به موارد فوق الذکر و همچنین مستنداً به مواد ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ قانون مدنی و تبصره الحاقی به ماده قانونی اخیرالذکر؛ تقاضای رسیدگی و صدور حکم طلاق به صورت خلعی با بذل یک سکه از مهریه مورد استدعا می‌باشد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *