لایحه جوابیه در پرونده ‌الزام به انجام تعهد و جبران خسارت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه جوابیه در پرونده ‌الزام به انجام تعهد

لایحه جوابیه در پرونده الزام به انجام تعهد، به عنوان پاسخ به ادعا یا درخواستی که مرتبط با انجام یک تعهد حقوقی است، تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل، استدلال‌ها، و شواهدی که به منظور رد یا توجیه این الزام ارائه می‌شود، بیان می‌شود. این سند معمولاً توسط وکیل یا نماینده حقوقی شخص یا نهاد معنی شده تهیه می‌شود. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه جوابیه در پرونده ‌الزام به انجام تعهد را مشاهده کنید.

نمونه لایحه جوابیه در پرونده ‌الزام به انجام تعهد و جبران خسارت

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب در تاریخ ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آدم مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

همانطوریکه در رأی شورای حل اختلاف هم ذکر شده معامله صوری بوده و موضوع خرید و فروش کلاً منتفی است. قولنامه فیمابین براساس قرارداد …… می‌باشد که در بند ۳ آن قید گردیده است.

(بند ۳): جهت …انجام کلیه تعهدات ذکر شده در این قرارداد انتقال یک واحد مسکونی به آدرس بشماره ملک …… اصلی دفتر …… شماره …… صفحه …… که در همین تاریخ با وکالت بلاعزل بنام آقای …… انتقال یافت و در صورت عدم تعهدات از طرف ایشان قابل فروش می‌باشد. فتوکپی قرارداد مذکور به پیوست تسلیم است.

همانطور که در بند مذکور قید شده است در صورت عدم انجام تعهدات خواهان می‌توانسته از شرط مذکور استفاده نماید ولی با عنایت به اینکه اینجانب به تعهدات عمل کرده‌ام ادعای خواهان وجاهت قانونی ندارد. ضمن اینکه وکیل محترم خواهان در شورای حل اختلاف همین موضوع لایحه تجدید نظرخواهی را مطرح نموده و شورا باعنایت به آن مبادرت به صدور رأی کرده است.

با توجه به اینکه تجدیدنظر خواه در این مرحله دلیل و مدرک جدیدی ارائه ننموده، تقاضای رسیدگی احقاق حق و صدور حکم بر تأیید دادنامه صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *