لایحه جوابیه در پرونده استرداد وجه‌ الرهانه (دادخواست مطالبه وجه)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
جوابیه در پرونده استرداد وجه‌ الرهانه

در پرونده استرداد وجه‌الرهانه، لایحه به عنوان پاسخی از طرف فرد یا نهادی که مورد ادعا یا درخواست واقع شده، تهیه می‌شود. این لایحه معمولاً شامل استدلال‌ها، اطلاعات حقوقی و حقایق مربوط به موضوع پرونده است و در آن تلاش می‌شود تا حقایق و دلایلی ارائه شود که پشتوانه قانونی برای دفاع یا پاسخ به ادعاها فراهم کند. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه جوابیه در پرونده استرداد وجه‌ الرهانه را مشاهده کنید.

مثال لایحه جوابیه در پرونده استرداد وجه‌ الرهانه

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب …… در تاریخ …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

اولاً- در پرونده کلاسه فوق پس از مدتها سرگردانی رأی به محکومیت آقای …… دایر بر استرداد مبلغ …… ریال وجه‌الرهانه صادر گردیده؛ چون فرد بیسواد و کم اطلاعی هستم. ابتدا دادخواست بطرفیت همسرم .…… داده بودم که بشرح منعکس در رأی رد شد و بعد ارشاد، به تسلیم دادخواست بطرفیت صاحبخانه (تجدیدنظرخواه) شدم.

ثانیاً- – تجدیدنظر خواه با تعیین وکیل و به قصد تأخیر انداختن وصول حق اینجانب مبادرت به تجدیدنظر خواهی نموده و ضمن تکرار همان مطالب قبلی که در شورای حل اختلاف عنوان شده، مطالب دیگری را که ارتباط چندانی را هم به موضوع ندارد عنوان نموده است.

تجدیدنظر خواه محترم و وکیل وی به مطالبی از جمله اختلاف بین من و همسرم و اینکه متارکه کرده‌ایم و … اشاره نموده که هیچ ارتباطی به موضوع ندارد. شورای محترم حل اختلاف باستناد اینکه بنده وجه رهن را به صاحبخانه داده‌ام و در مصداق مثال دست، دست را میشناسد، رأی به محکومیت آقای …… لـه اینجانب صادر نموده است.

در آن قسمت از لایحه تجدید نظر که وکیل محترم در مورد تجدید اجاره به آن اشاره کرده لازم به توضیح است که بنده در پایان سال اول اجاره بمدت حدود یک ماه در بیمارستان ابن سینا بستری بودم. فتوکپی گواهی‌های مربوطه به پیوست تسلیم است.

البته قبل از آنهم سابقه بستری دارم، جانباز ۱۵% اعصاب و روان هستم. از بیماری و بیسوادی بنده، همسرم سوء استفاده نموده و در غیاب بنده مبادرت به تجدید اجاره نموده و در پایان سال دوم هم وجه‌الرهانه را که صاحبخانه بایستی به من برمیگرداند به همسرم برگردانده است.

گواهانی هم که تجدیدنظر خوانده معرفی نموده، ۲ نفر آنها به اسامی حمید و .……فرزندان همسرم از شوهر دیگر و پسر عمو و دامادش می‌باشد. و خنده دار است که خود خانم …… (تجدید نظرخواه) هم به عنوان شاهد استشهادیه را امضاء کرده است.

رأی صادره برمبنای شرع و قانون و با رعایت مقررات صادر شده است و تجدیدنظر خواه در مقام تجدیدنظرخواهی هیچگونه دلیل و بیّنه‌ای قانونی عنوان ننموده و هدف وی فقط اطاله دادرسی می‌باشد. تقاضای رد تجدیدنظر خواهی مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *