تقاضای صدور دستور مقتضی جهت آزادی محکوم علیه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور دستور مقتضی جهت آزادی محکوم علیه

تقاضای صدور دستور مقتضی جهت آزادی محکوم علیه، یک درخواست قانونی برای آزادی فرد محکوم شده است. این درخواست ممکن است در موارد مختلفی از جمله تغییر شرایط، اصلاح حکم یا دلایل جدید مطرح شود و به مرجع قضایی ارائه می‌شود تا در مورد آن تصمیم‌گیری کند.

تقاضای صدور دستور مقتضی جهت آزادی محکوم علیه تا روشن شدن قضیه اعسار وی

ریاست محترم دادگستری کل استان ……

با سلام و تحیت؛

احتراماً به استحضار عالی می‌رساند:

اینجانب …… حسب محتویات کلاسه پرونده آن دادگاه محترم در راستای دعوی خانم …… آن مبنی بر مطالبه مهریه پس از جری تشریفات قانونی حکم به محکومیت اینجانب به پرداخت مبلغ مجموعاً …… تومان وجه نقد به نرخ شاخص بانک مرکزی در حق خوانده به همراه خسارات و هزینه‌های دادرسی به شرح دادنامه شماره …… صادر گردیده و قطعیت یافته،

توجهاً به اینکه اینجانب در فرجه مقرر مستنداً به مواد ۳، ۶ و ۸ و ۱۳، ۱۴، ۹ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی مصوب ۱۳۹۴ دادخواست اعسار از پرداخت محکوم به، تقدیم نموده‌ام که برای مورخه …… جلسه رسیدگی به دعوی اعسار داشته توجهاً به اینکه بنده قانون آ، تقدیم دادخواست اعسار نموده‌ام و تا روشن شدن قضیه اعسار بنده به زندان و حبس نخواهم افتاد.

و مضافاً نیز هنوز تشریفات قانونی شناسایی اموال اینجانب سپری نشده است و با وجود دعوی اعسار همچنان که مستحضر هستید دعوی محبوس و بازداشت شدن اینجانب در راستای ماده ۳ قانون نحوه اجرای محکومیت‌های مالی وجه قانونی نداشته و ندارد و این یک ماهه فرجه تقدیم دادخواست اعسار نیز برای محبوب نشدن محکوم علیه داده شده است و با این اوصاف محبوس نمودن بنده قبل از تعیین تکلیف دعوی اعسار تخلف انتظامی محسوب می‌گردد.

و مضافاً نیز همسر اول و فرزندان دیگر بنده در نبود اینجانب با عسر و حرج فراوان مواجه خواهند شد، بعلاوه اینجانب در دادخواست اعسار تقدیمی یک دستگاه موتورسیکلت خود را به عنوان اموال معرفی نموده‌ام و همچنین ….. تومان از مبلغ محکوم به، را به محکوم له پرداخت نموده‌ام، علیهذا با عنایت به مراتب عاجزانه تقاضای رسیدگی و صدور دستور مقتضی را جهت آزادی اینجانب تا روشن شدن قضیه اعسار اینجانب مورد استدعاست.

با تجدید مراتب احترام ……

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *