تقاضای صدور حکم محکومیت شرکت خوانده

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حکم محکومیت شرکت خوانده

تقاضای صدور حکم محکومیت شرکت خوانده یک درخواست از دادگاه برای صدور حکمی است که شرکت مورد نظر (خوانده) را به دلیل نقض قوانین، تخلفات، یا قصور در تعهدات خود محکوم کند. این تقاضا معمولاً شامل تعیین مجازات یا پرداخت خسارات به شاکی (خواهان) می‌شود و هدف آن اجرای عدالت و جبران خسارات وارده به خواهان است.

تقاضای صدور حکم محکومیت شرکت خوانده با احتساب کلیه خسارات قانونی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب به وکالت از موکله اصالتاً از طرف خود و قیمومیت از طرف فرزندانش معروض می‌دارد شوهر موکله در مورخه ۸۶/۱۱/۱۵ در اثر حادثه برق گرفتگی در محل دپو مصالح به سازمان عمران شهرداری …… واقع در پل …… روبروی پارک در امتداد سیم برق ۲۰ کیلو ولت (فشار متوسط) فوت کرده است.

و برابر گزارش مرجع انتظامی موضوع وقوع حادثه تایید گردیده و هیات محترم کارشناسی سه نفره اداره کار و امور اجتماعی سازمان عمران و شهرداری …… را به میزان شصت درصد و شرکت توزیع نیروی برق …… را به میزان ده درصد و خود متوفی را به میزان سی درصد مقصر اعلام می‌نماید و بعد از رسیدگیهای قانونی موکله حق و حقوق قانونی در این خصوص را اخذ می‌نماید.

و برابر مفاد بیمه نامه صادره شماره …… از شرکت سهامی بیمه …… جهت دریافت بیمه حوادث شوهرش به مبلغ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال که متعلق به وی و سه فرزند صغیرش می‌باشد، مراجعه نموده ولی شرکت محترم خوانده برابر اعلام موکله از پرداخت حق قانونی و مسلسم آنان به بهانه‌های واهی امتناع کرده است.

نظر به اینکه بهانه‌های واهی شرکت محترم خوانده برخلاف مقررات قانونی و موازین شرعی و مفاد بیمه نامه می‌باشد، و وقوع حادثه از طرف مامورین انتظامی و مراجع قضایی و هیات محترم سه نفره کارشناس تایید گردیده است و ادعای شرکت خوانده در این خصوص مستند به ادله شرعی و قانونی نمی‌باشد و خواسته موکله حق مسلم و شرعی و قانونی آنان بوده و تاکنون به بهانه‌های واهی شرکت خوانده موفق به دریافت آن نشده است.

النهایه با عنایت به مراتب مرقوم و با تقدیم این دادخواست به وکالت از موکله تقاضای رسیدگی قانونی و صدور حکم بر محکومیت شرکت محترم خوانده به پرداخت مبلغ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ریال از بابت اصل خواسته با احتساب کلیه خسارات دادرسی حق الوکاله و هزینه دادرسی مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *