تقاضای تغییر نام کوچک

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای تغییر نام کوچک

تقاضای تغییر نام کوچک، درخواستی است که فرد به دادگاه یا اداره ثبت احوال ارائه می‌دهد تا نام کوچک او را به دلایل مختلف تغییر دهد. این دلایل می‌تواند شامل نارضایتی از نام فعلی، عدم تناسب نام با هویت یا شخصیت فرد، مشکلات اجتماعی یا فرهنگی مرتبط با نام، یا حتی دلایل مذهبی باشد.

تقاضای تغییر نام کوچک از ساناز به فاطمه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

اینجانب ……. ولی قهری …… که در سال ۱۳۶۲ متولد شده و شناسنامه‌ای با همین اسم برایش گرفته­ایم، با توجه به مطالب ذیل الذکر تقاضای تغییر اسم کوچک دخترم از ساناز به فاطمه را دارم.

واژه …… واژه‌ای غیر فارسی و شاید …… است و در خانواده ما که اسامی افراد برگرفته از اسامی و القاب ائمه و معصومین علیهم السلام می‌باشد؛ نامأنوس و غیر معمول به نظر می‌رسد.

به ویژه با توجه به روحیه مذهبی و اسلامی دخترم و اینکه قاری و حافظ قرآن بوده و در این زمینه به مراتبی هم دست یافته است تحمل داشتن چنین نامی برایش مشکل بوده و خودش نیز تقاضای تغییر اسمش را دارد. مضافا اینکه در بین خانواده نیز بیشتر به اسم فاطمه خوانده می‌شود و عملاً به این اسم معروف و مشهور است.

علیهذا نظر به مراتب فوق و اوراق و ضمائم پیوست استدعای رسیدگی و صدور حکم به تغییر نام کوچک دخترم از …… به …… و بالتبع الزام اداره ثبت احوال …… به صدور شناسنامه شناسنامه جدید با نام جدید با نام …… را دارد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *