لایحه دفاعیه اعتراض به منع تعقیب ترک نفقه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اعتراض به منع تعقیب ترک نفقه

اعتراض به منع تعقیب در پرونده ترک نفقه سندی است که شاکی برای اعتراض به تصمیم دادسرا مبنی بر منع تعقیب متهم در مورد ترک نفقه، دلایل و مستندات خود را به دادگاه ارائه می‌کند. این اعتراض معمولاً شامل توضیحاتی درباره نادرستی تصمیم دادسرا و درخواست برای بررسی مجدد پرونده می‌باشد.

اعتراض به منع تعقیب ترک نفقه

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه  …… دادیاری دادسرای ……

در این پرونده مورد اعتراض ترک انفاق می‌باشد.

سلام علیکم؛

احتراماً در وقت مقرر قانونی نسبت به قرار منع تعقیب صادره در پرونده کلاسه …… معترض بوده و تقاضای ارسال به دادگاه عمومی جهت رسیدگی مجدد را دارد، زیرا:

1- قرار منع تعقیب دادیار محترم به عدم حضور وکیل اشاره نموده‌اند که در این تاریخ که صورتجلسه شهادت شهود بوده یعنی …… در دادگاه عمومی وقت رسیدگی داشته ولی موکله با شهود در دادگاه تعرفه شده است.

2- شهود تعرفه شده بیان داشته که ما بیان کردیم و خود ما ننوشتیم بلکه دادگاه نوشت و ما اصل ماجرا را گفتیم ولی درج نشده ضمن آنکه شکایت ما ضرب و جرح نبوده که قرار منع تعقیب صادر شده است.

3- در پرونده بحث ضرب و جرح موکل موجب دادنامه قطعی صادر شده و وجود دارد. که توجه نشد زیرا که به دلیل ضرب و جرح و اخراج از منزل که توسط موکله در حضور دادیار محترم اعلام نموده است. دیگر هیچ نفقه‌ای پرداخت نشده و هیچ مسکنی برای زندگی از سوی شوهرش تهیه نشده است، که مصداق بارز ترک انفاق است. زیرا بدلیل فوت زندگی پرونده کیفری و اخراج که سبب اخراج و بیرون کردن دادنامه کیفری قطعی در پرونده است.

4- با توجه به مراتب فوق و دادنامه کیفری و اظهارات موکله و اینکه عمل مشتکی عنه مصداق بارز ترک انفاق بوده و حتی موکله را نیز تهدید نموده و تهمت هم زده است تقاضای رسیدگی مجدد و استماع شهادت شهود را دارد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *