اعتراض به رای دعوای بدهی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اعتراض به رای دعوای بدهی

منظور از  اعسار شخصی است که به دلیل عدم دسترسی به مال خود یا کافی نبودن دارایی، قدرت پرداخت بدهی یا هزینه دادرسی خود را نداشته باشد. در این موارد وکیل می تواند دادخواستی را تنظیم کرده و به دادگاه تسلیم نماید تا تصمیمات لازم گرفته شود. در ادامه این متن نمونه ای از لایحه دفاعیه اعتراض به رای دعوای بدهی یا اعسار که توسط وکیل دادگستری تنظیم شده آورده شده است.

لایحه دفاعیه اعتراض به رای دعوای بدهی یا اعسار

به نام خدا

ریاست محترم دادگاه تجدیدنظر استان ……

باسلام

احتراماً در خصوص دادنامه صادره از شعبه…… حقوقی به شماره …… پرونده کلاسه …… آن شعبه مراتب اعتراض خود را اعلام داشته و طی لایحه ذیل به عرض می‌رسانم؛

آقای سید مسلم …… که خود را محصر معرفی نموده و ایشان طی لایحه پیوستی که به دادگاه معرفی نموده، اعلام داشته‌اند که هیچگونه اموالی اعم از منقول و غیرمنقول نداشته و در طی یک سال گذشته هیچگونه معامله‌ای نداشته است.

ولی برخلاف آن ایشان در تاریخ …… حدود ۶ ماه پیش زمینی داشته به ارزش …… ریال (هفتصد و سی و چهار میلیون تومان) در بلوار صیاد شیرازی که قولنامه کرده و در تاریخ …… مبلغ …… تومان نقد گرفته و‌الباقی یک قطعه زمین ۱۰۰۰ متری در …… و باقیمانده را ماهیانه مبلغ ۱۰ میلیون تومان تا ۳۰ ماه دریافت کند، که این خود نشانه‌ای بر محصر نبودن ایشان و کتمان حقیقت در مورد دارایی­های نامبرده می‌باشد.

ضمناً اصل این قولنامه را آقای سید مسلم …… در پرونده کلاسه …… شعبه ۲ اجرا احکام حقوقی ارائه داده که قابل استناد برای دادگاه محترم می‌باشد.

شهود معرفی شده توسط آقای سیدمسلم …… جهت اثبات اعسار خود شهودی هستند که در تمام پرونده‌هایی اینجانب و برادر من علیه ما اعلام شهادت داشته‌اند در حال حاضر اینجانب پرونده کیفری با موضوع شهادت کذب و افتراء علیه همین شهود در شعبه اول دادیاری به شماره کلاسه …… مطرح کرده‌ام که در جریان می‌باشد، که این خود از موارد جرح شهود و از عوامل رد شهادت شهود می‌باشد.

آقای …… یکی از شهود معرفی شده دارای سابقه کیفری می‌باشد ، که خود را فاقد سابقه کیفری معرفی نموده که این خود نشان از سوءنیت ایشان در شهادت دارد.

منزلی که آقای ……. در آن سکونت دارند، واقع در جاده …… کوچه …… می‌باشد که ۲۵۰ متر زیربنا داشته و نزدیک به ۱ میلیارد قیمت آن می‌باشد، ولی آن را به نام شخصی ثالث منتقل کرده است.

خط موبایل ایشان به شماره …… می‌باشد که بالغ بر ۱۰ میلیون قیمت آن می‌باشد، در صورتی که کسی که معصر می‌باشد، می‌تواند خط موبایلی ارزان تر از این داشته و استفاده کند.

لذا با توجه به موارد بالا تقاضای رد اعسار آقای سید مسلم را دارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *