مطالبه اجرت المثل امور انجام شده با نظر کارشناس

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
مطالبه اجرت المثل امور انجام شده با نظر کارشناس

مطالبه اجرت‌ المثل امور انجام‌شده در طول مدت زندگی مشترک به معنای درخواست قانونی یکی از همسران از دادگاه برای جبران مالی به دلیل خدمات و کارهایی است که بدون توقع مالی در طول زندگی مشترک ارائه داده است. در ادامه نمونه نگارش شده از مطالبه اجرت المثل امور انجام شده با نظر کارشناس را مشاهده می‌کنید.

مطالبه اجرت المثل امور انجام شده با نظر کارشناس در طول زندگی مشترک

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکله به استناد سند نکاحیه شماره ۹۲۴۹-۵۹/۱۱/۴ به عقد دائمی خوانده آقای …… درآمده است. اکنون موکل بعد از گذشت حدود ۲۷ سال از زندگی مشترک تقاضای مطالبه اجرت المثل کارهایی که در منزل انجام داده قصد تبرع هم نداشته و از بابت آن اعمال نیز اجرتی دریافت نکرده است را از زمان وقوع عقد نکاح تا سال ۱۳۸۶ را دارد.

لازم به ذکر است موکله از سال ۷۶ در کارخانه آلومینیوم سازی …… مشغول به کار بوده است و در تمام این مدت کلیه خرج و مخارج منزل و فرزندان نیز بر عهده موکله بوده است و خوانده از تأمین معاش و هزینه‌های جاری زندگی برای موکله و فرزندان امتناع نموده است.

علیهذا باتقدیم این دادخواست مستند به ماده ۳۳۶ قانون مدنی و بند الف تبصره ۶ ماده واحده قانون اصلاح مقررات مربوط به طلاق تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر محکومیت خوانده آقای …… به پرداخت اجرت المثل دوران زندگی مشترک با جلب نظر کارشناس و همچنین کلیه خسارات و هزینه‌های دادرسی و حق الوکاله وکیل از محضر دادگاه محترم مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *