اثبات نسب همراه با اصلاح نام خانوادگی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
اثبات نسب همراه با اصلاح نام خانوادگی

تقاضای اثبات نسب همراه با اصلاح نام خانوادگی به معنای درخواست از دادگاه برای تأیید رابطه خویشاوندی (مثلاً پدر و فرزندی) و اصلاح نام خانوادگی فرد در اسناد رسمی است. این درخواست معمولاً زمانی مطرح می‌شود که نیاز به تصحیح اشتباهات در اسناد هویتی یا رسمی‌سازی نسبیت واقعی بین افراد وجود دارد.

نمونه اثبات نسب همراه با اصلاح نام خانوادگی

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

به وکالت از طرف خواهان پرونده مراتب ذیل معروض استدعای دستور تعیین وقت رسیدگی و دعوت شخص خواندگان به جلسه رسیدگی و استماع دعوا را دارد.

موکل آقای …… فرزند ذکور و ارشد (خوانده ردیف اول شخص) آقای …… می‌باشند که با توجه به اینکه پدر ایشان شخص خوانده ردیف اول در زمان تولد ایشان از شناسنامه متعلق به غیر بنام …… به شماره شناسنامه …… متولد ۱۳۰۶ استفاده می­نمودند که این امر در صفحه توضیحات شناسنامه خوانده ردیف اول ثبت شده و سابقه اش در اداره ثبت احوال …… موجود است.

لذا طبیعتاً اسم و فامیل و همچنین مشخصات مندرج در اسم فامیل شناسنامه اخیر در شناسنامه فرزند خواهان نیز منعکس و درج گردیده است.

علیهذا پس از گذشت مدتی با توجه به تعارضاتی که در جریان انجام امور اداری برای شخص (خوانده ردیف اول پدر موکل) پیش میآید، ایشان ناچار به مراجعه به اداره ثبت احوال و تقاضای تنظیم شناسنامه جدید می‌نمایند که اسم فامیل ایشان به اسم حقیقی تبدیل و اسم ایشان …… می‌شود، که این امر در کلیه شناسنامه‌های دیگر اعضای خانواده منعکس گردیده است.

ولی متأسفانه به جهت پاره‌ای از مشکلات مراتب در شناسنامه موکل اینجانبان مورد تأیید و اصلاح قرار نگرفته، حال ضرورت اقتضا می‌نماید که در شناسنامه موکل اینجانبان نیز نام خانوادگی از …… بـه …… اصلاح شده و مراتب در شناسنامه جدید منعکس و درج گردد.

لذا نظر به مراتب یاد شده تقاضای رسیدگی و صدور حکم مبنی بر اثبات نسب فیما بین خواهان با خوانده ردیف اول و همچنین نفی نسب خواهان با خوانده ردیف دوم و الزام اداره خوانده ردیف سوم ثبت احوال محل به اصلاح سند سجلی مورد دعوا و صدور شناسنامه جدید با فامیل واقعی از …… به …… را از آن مقام محترم قضایی دارم.

در ضمن نظر به اینکه موکل اینجانبان از آدرس و نشانی خواندگان ردیف دوم اطلاعی ندارند و مشخصات کامل نامبرده در اداره ثبت احوال شهر …… موجود است لذا استدعا دارم دستور فرمایید اسامی وراث مرحوم خوانده ردیف دوم با قید کامل مشخصات آنان و در صورت امکان نشانی و محل سکونت آنان از اداره ثبت احوال شهر …… استعلام گردد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *