لایحه دفاعیه در پرونده بی‌ احتیاطی در رانندگی منجر به صدمه بدنی غیر عمدی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده بی‌ احتیاطی در امر رانندگی منجر به صدمه بدنی غیر عمدی

اگر بی احتیاطی در رانندگی موجب صدمه بدنی و غیر عمد شود، در آن صورت تعیین مجازات مستقل جهت جنبه عمومی بزه ایراد صدمه بدنی غیر عمدی فاقد وجاهت قانونی است. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده بی‌ احتیاطی در رانندگی منجر به صدمه بدنی غیر عمدی را مشاهده می‌کنید.

نوشتار لایحه دفاعیه در پرونده بی‌ احتیاطی در رانندگی منجر به صدمه بدنی غیر عمدی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

دادیار محترم شعبه …… دادسرای عمومی ……

لایحه

موضوع: پرونده کلاسه ……

 سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند: اینجانب …… فرزند …… در پرونده کلاسه فوق‌الذکر نسبت به کروکی افسر کاردان اعتراض نموده‌ام و موضوع به هیئت محبوب کارشناسان دادگستری ارجاع شده است، شرح حال خود را به شرح ذیل اعلام می‌دارم.

و خواستارم با توجه به این استشهادیه و امضاء کنندگان ذیل حکم و اعلام نظرات کارشناس مجدد که در مورد کروکی اول اعتراض نموده و مجدداً کروکی دوم را که طبق دستور محترم دادیار شعبه …… دادگاه قابل اجرا می‌باشد اعلام حکم بفرمائید.

اینجانب …… اعلام می‌نمایم در تاریخ . …… راننده موتورسیکلت بوده‌ام با خودروی رنو که مربوط به آقای …… تصادف کرده‌ام که خودروی فوق‌الذکر در پشت سر اینجانب در حال حرکت بودم و سرعت وی بالاتر از حد مجاز بوده.

و از نظر قانون همانطوری که اعلام گردیده راننده ماشین خودرو باید در حال حرکت کمربند امینی خود را بسته و نباید سیگار و نوار گوش کردن باشد. این راننده فاقد اشارات اول و دوم بوده ضمناً وی در حال رانندگی دست چپ آن روی درب ماشین بوده و با یک دست، (دست راست) رانندگی می‌کرده است.

راننده خودرو با اینجانب ……که راننده موتورسیکلت بوده‌ام و سرنشینی هم داشته‌ام تصادف نموده پس از زمین خوردن اینجانب و مجروح شدن بنده، آقای راننده خودرو خود به جلو موتور هدایت نموده و ایستاده و از خودرو پیاده و صحنه تصادف را سریعاً و بلافاصله به هم زده و اینجانب را پس از مجروح شدن به مجموعه خورو هدایت نموده و به بیمارستان امدادی برده است.

با توجه به شرح این پرونده و شرح حال اینجانب، راننده پس از ارتکاب جرم، خودش سریعاً به پاسگاه مراجعه و کروکی خود را بدون اجازه دادگاه و بدون حضور اینجانب و یا بستگان درجه یک به نفع خود کروکی را تنظیم و اعلام کرده است.

لذا اینجانب مجدداً اعتراض به کروکی اول نموده‌ام و گواهان تمامی شرح حال اینجانب را از نظر شرعی و عرفی امضاء نموده‌اند. ضمناً اینجانب چهار شاهد …… را قبول ندارم و فردی را که نامبرده به عنوان بستگان من معرفی کرده هیچگونه آشنایی با من ندارد و از بستگان من نیست. صحنه تصادف نیز نرسیده به …… بوده که ……اظهار داشته که در دور …… بوقوع پیوسته است صحت ندارد.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *