لایحه دفاعیه در پرونده تحصیل مال از طریق نا مشروع

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده تحصیل مال از طریق نا مشروع

لایحه دفاعیه در پرونده تحصیل مال از طریق نا مشروع، سندی است که توسط متهم یا وکیل او به دادگاه ارائه می‌شود تا به اتهامات مربوط به کسب غیرقانونی مال پاسخ دهد. این لایحه نشان می‌دهد متهم به‌طور قانونی و مشروع به مال دست یافته یا اینکه ادعاهای مطرح‌شده نادرست و بی‌اساس هستند. هدف از این لایحه، دفاع از حقوق قانونی متهم و تلاش برای رد یا کاهش اتهامات و مجازات‌های احتمالی است.

لایحه دفاعیه در پرونده تحصیل مال از طریق نا مشروع

حضور ریاست محترم دادگستری استان ……

سلام علیکم

احتراماً؛ به استحضار می‌رساند اینجانب م م طی دادنامه بدوی به شماره ۹۱۰۹۹۷۰۰۵۵۹۰۰۰۱۸ مورخ …… صادره از شعبه ۱۰۱ دادگاه عمومی جزایی …… به اتهام تحصیل مال از طریق نامشروع به یک سال حبس تعزیری محکوم شده‌ام (پیوست شماره یک) و شعبه دوم تجدید نظر رأی صادره را با اصلاح و اضافه نمودن رد مال طی دادنامه شماره ۹۲۰۹۹۷۱۷۱۰۲۰۰۵۶۹ مورخ …… مورد تأیید قرار دارد. (پیوست شماره ۲)

از آن جایی که هم دادنامه بدوی و هم دادنامه تجدید نظر و محکومیت غیر شرعی و خلاف بیّن شرع است. از آن مقام محترم اعمال ماده ۱۸ قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و پذیرش اعاده دادرسی توقف اجرای آن حکم و نقض دادنامه‌های صادره را خواستارم.

خلاصه جریان پرونده

اینجانب. ص. دارای مدرک پزشکی تاکنون طرحهای متعددی از جمله؛

  1. طرح مفصل و جامع دهکده سلامت Health Village در فروردین ۸۵ این طرح که زحمت نگارش آن با همکاری برخی متخصصین خوش سابقه و متعهد کشور صورت گرفته بود ابتدا به صورت کلی و بعد به صورت مفصل به دانشگاه علوم پزشکی …… ارائه شد.
  2. درخواست راه اندازی سایت سی تی آنژیوگرافیCT Angiography در بیمارستان
  3. طرح درخواست «مرکز خدمات درمانی تخصصی و فوق تخصصی مراقبت‌های ویژه استان‎»؛ خردادماه ٨۶
  4. طرح توجیهی و مفصل راه اندازی بیمارستان فوق تخصصی ۵۰ تختخوابی …… زمستان ٨۶
  5. طرح درخواست «‌سانتره ویژه خدماتی- آموزشی تصویر برداری استان» در بیمارستان پنجم آذر شامل دستگاه‌های MRI 5/1 تسلا، سی تی اسکن اسپارال مولتی اسلایس و سیستم رادیولوژی دیجیتال فروردین ۸۷

را به دانشگاه علوم پزشکی …… ارائه دادم؛ که به دلیل مشکلات متعدد داخل استانی با موانع متعدد روبه رو گردید و امکان عملیاتی شدن پیدا نکرد.

از آنجایی که استان …… با جمعیتی بالغ بر ۳ میلیون نفر تنها یک مرکز آنژیوگرافی در شهرستان …… داراست و شهرستان …… به عنوان مرکز استان تاکنون فاقد مرکز آنژیوگرافی و جراحی قلب و عروق است، پیشنهاد راه اندازی این مرکز را به دانشگاه علوم پزشکی …… ارائه نمودم اما این بار مصرانه تر از قبل و پس از ماه‌ها مورد موافقت قرار گرفت،

و در نهایت طی قرارداد شماره ١١۶۶۵٢ مورخ …… مسئولیت راه اندازی بخش آنژیوگرافی در بیمارستان آموزشی تحت پوشش دانشگاه به شرکت س. به مدیر عاملی اینجانب واگذار گردید (پیوست شماره سه)

متعاقب قرارداد مذکور و جهت خرید دستگاه آنژیوگرافی به بانک معرفی و طی دو مرحله جمعاً به مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از بانک ملی وام دریافت نمودم و وثیقه‌ای به ارزش ۴ میلیارد تومان نیز در رهن کامل بانک قرار دادم.

متأسفانه همزمان با دریافت وام با پیگیریهای بسیار زیاد و نامه نگاری‌های فرماندار شهرستان …… رئیس هیئت امنای مرکز آنژیوگرافی ……، و امام جمعه ……، و معاون وقت برنامه ریزی استانداری و مخالفت ایشان با احداث مرکز قلب …… با این توجیه که مرکز آنژیوگرافی شهرستان ……، تنها مرکز انحصاری قلب این استان است.

مجوز مرکز قلب …… در تاریخ …… به حال تعلیق درآمد (پیوست شماره چهار) و اینجانب برای جلوگیری از کاهش ارزش پول آن را جهت خرید زمین سرمایه گذاری نموده و همزمان با مکاتبات و جلسات متعدد درصدد صدور مجدد مجوز آنژیوگرافی برآمدم و به لطف الهی و پس از ۹ ماه تلاش و پیگیری مداوم در تاریخ …… وزارت بهداشت مجدداً با احداث مرکز قلب و آنژیو شهرستان ……، موافقت نمود. (پیوست شماره پنج).

اکنون اما طبق مفاد قرارداد منعقده با دانشگاه «‌ابتدانا میبایست دانشگاه بخش بیمارستانی مورد نظر و مکان مناسب را جهت نصب و بهره برداری تحویل می‌داد تا نقشه‌های آن را متخصصین مربوطه تهیه و سپس مکان مذکور جهت نصب و بهره برداری مرکز قلب توسط این شرکت آماده شود»

اما به دلیل مشکلات روزافزون بیمارستان دولتی ۵ آذر و دانشگاه علوم پزشکی فضای بخش موردنظر آماده تحویل به اینجانب نبود و به دلیل آن امکان شروع عملیات مهندسی داخلی بخش جهت راه اندازی مرکز قلب عملاً به وجود نیامد و مرکز قلب راه اندازی نگردید و به همین دلیل اقساط وام دریافتی که باید از محل درآمد مرکز پرداخت می‌شد.

به تأخیر افتاد و دادسرا که از علت راه نیفتادن مرکز قلب و لغو ۹ ماهه مجوز و عدم تحویل فضای ساختمانی بخش توسط دانشگاه مطلع نبود، تصور کرد که اینجانب به طور کلی قصد راه اندازی مرکز قلب را نداشته‌ام و نیت بنده صرفاً اخذ وام بوده است؛؛ لذا پرونده‌ای تحت عنوان «‌تحصیل مال از طریق نامشروع‎» علیه اینجانب تشکیل شد، که در نهایت منجر به محکومیت در دادگاه بدوی گردید.

اینجانب پس از آزادی از بازداشت موقت مجدداً پیگیر راه اندازی مرکز قلب شدم و علیرغم افزایش سه برابری قیمت ارز و تحریمهای دشمنان و برای اثبات حسن نیت ام دستگاه آنژیوگرافی را خریداری نمودم و در بیمارستان مستقر و تحویل دادم اما چون دانشگاه فضای فیزیکی بخش جهت بهره برداری را آماده نکرده و به شرکت س. (اینجانب) تحویل نداده بود امکان نصب و بهره برداری مرکز قلب میسر نشد.

متأسفانه دادگاه تجدیدنظر بدون دقت در محتویات قرارداد و با این استدلال که «‌صرف آوردن دستگاه» کافی نیست. به خاطر راه نیفتادن مرکز قلب حکم دادگاه بدوی را علیه اینجانب مورد تأیید قرار داده است.

در نهایت اینجانب پس از محکومیت در دادگاه تجدید نظر برای اثبات حسن نیت خود از تلاش دست برنداشته‌ام و با مکاتبات جدید و جلسات متعدد از دانشگاه درخواست نمودم که طبق مفاد قرارداد فی مابین بخش بیمارستانی مورد نظر را به اینجانب تحویل دهد، که خوشبختانه دانشگاه اخیراً طی نامه شماره ۲۸/۱۰۲۰۸۷/پ گ مورخ …… یعنی پس از رأی دادگاه تجدیدنظر دستور طراحی و ساخت بخش را به معاونت پشتیبانی دانشگاه صادر کرده است.

از آنچه گفته شد مشخص گردید که اینجانب علیرغم همه‌ی این پیگیری‌های طاقت فرسا و علیرغم خرید دستگاه به خاطر عدم تحویل فضای بخش از طرف بیمارستان و دانشگاه به زندان و رد مال محکوم گردیده‌ام، از یک طرف وثیقه‌ی ۴ میلیاردی بنده در رهن و انسداد بانک است و از طرف دیگر دستگاه 5/2 میلیاردی خریداری شده چندین ماه است،

که در بیمارستان بیکار مانده و از طرفی بیک میلیارد و پانصد میلیون تومان وثیقه برای بازداشت موقتم به دادگاه سپرده‌ام و اکنون نیز دادگاه تجدید نظر هم بنده را محکوم به یک سال زندان نموده و هم یک میلیارد و هفتصد میلیون رد مال یعنی ضمن هدر رفتن تمامی هزینه‌ها و زحماتی که به تنهایی طی این مدت کشیده‌ام با این محکومیت،

هم راه اندازی مرکز قلب مسدود می‌شود، و امکان راه اندازی و مشارکت پزشکان از بین میرود و هم از طرف دیگر تمامی سوابق ۲۰ ساله‌ی فرهنگی- هنری و اجرایی حقیر در جبهه‌ی فکری- فرهنگی انقلاب اسلامی از بین میرود و هم به عنوان یک پزشک تا آخر عمر مشکلاتی برای اینجانب ایجاد خواهد نمود، که همه‌ی آینده حرفه‌ای حقیر در معرض نابودی قرار خواهد گرفت.

ضمن این که تمامی ادله فقهی و قانونی مبنی بر خلاف شرع بودن رأی دادگاه و مستندات موجود طی لایحه‌ی مفصلی آماده تقدیم است؛ لذا با عنایت به مراتب فوق و اخذ دستور اخیر دانشگاه به معاونت پشتیبانی مبنی بر ساخت و تحویل فضای مورد نظر به اینجانب، ضمن اصرار بر راه اندازی مرکز قلب استان از محضر حضرت عالی درخواست نقض دادنامه‌های صادره و اعمال ماده ۱۸ قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب را خواستارم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *