لایحه دفاعیه در پرونده انتقال و فروش مال غیر

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
پرونده انتقال و فروش مال غیر

لازم به ذکر است که انتقال و یا فروش مال غیر جرم و مطابق قانون کلاهبرداری است. شخصی که اموال متعلق به او فروخته شده می‌تواند به مراجع قضایی مراجعه و موضوع را پیگیری نماید. در دادگاه شخص متهم می تواند از خود دفع نماید. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه دفاعیه در پرونده فروش مال غیر را مشاهده نمایید.

بررسی یک مثال لایحه دفاعیه در پرونده انتقال و فروش مال غیر

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم شعبه ……

دادگاه عمومی……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز …… ساعت ۹:۳۰ صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را به استحضار دادگاه محترم می‌رساند:
اینجانب …… فرزند …… در پرونده کلاسه فوق حسب شکایت خانم ……. تحت عنوان فروش مال غیر به رسیدگی دعوت شده‌ام.

همانطوری که شاکی در اظهارنامه ارسالی خود به شماره ……نیز متذکر گردیده؛ مبایعه نامه در سال ۱۳۷۲، حدود ۱۶ سال قبل تنظیم گردیده و اینجانب به هیچ وجه مال غیر را به شاکیه نفروخته‌ام. بلکه قطعه زمینی به مساحت تقریبی ۵۰۰۰ متر مربع از اراضی را در تاریخ ۷۱/۱/۱۸ از فردی به نام …… فرزند …… و در آن موقع به قصد افتتاح سالن ایزوگام خریداری کرده بودم. با توجه به اینکه پسر عمویم مرحوم ……. قطعه سوم اراضی مذکور را خریداری کرده بود، من هم قطعه چهارم را که در مجاورت زمین ایشان بود، خریداری نمودم که ذیل قولنامه مذکور را علاوه بر فروشنده گواهان و حاضرین در جلسه هم از جمله مرحوم …… امضاء نموده و تأیید کرده‌اند.

با عنایت به اینکه شاکیه خانم ……. فرزند …….در آن موقع از پرسنل کارگاه اینجانب بود و با آشنائیتی که به این طریق داشتیم قطعه زمین مذکور را در سال ۱۳۷۲ با تصریح موارد مندرج در قولنامه عادی مذکور (تعهدات قولنامه همان تعهدات بین ……. خواهد بود، عیناً و با همان مشخصات که از آقای ……. خریداری کرده بودم به ایشان واگذار و فروخته‌ام.

زمین مذکور تاکنون در تصرف مالکانه نامبرده بوده و بعضی از سالها کشت می‌کرده و در طول این مدت گاهی هم نهال غرس نموده بود که وسیله احشام چرانیده می‌شد. حتی به وسیله داماد نامبرده نقشه برداری گردیده است و فتوکپی نقشه مذکور هم که در آن قید شده زمین ……. قطعه چهارم است، به پیوست تسلیم می‌باشد.

حسب ظواهر با توجه به مزاحمت‌هایی که از ناحیه مجاورین صورت گرفته بعد از ۱۶ سال علیه بنده طرح شکایت کرده است.

با عرض مراتب فوق و با توجه به اینکه اینجانب مال غیر را به کسی نفروخته‌ام تقاضای رسیدگی و صدور رأی بر برائت خود را دارم.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *