وکیل ورشکستگی در تهران چه کسی مناسب است؟

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل ورشكستگی

وکیل ورشکستگی به عنوان یک وکیل دعاوی تجاری به دلیل داشتن ویژگی‌های منحصربه‌فرد در بیشتر مسائل تجاری و اقتصادی می‌تواند به افراد تاجر و همچنین به طلبکاران آن‌ها کمک‌های شایانی نماید.

وکیل ورشکستگی تخصص زیادی در پیگیری پرونده‌های مربوط به معاملات تاجر ورشکسته و همچنین اعاده اعتبار تاجر ورشکسته دارند. از طرفی وکیل ورشکستگی با ارائه دادخواست به دادگاه حقوقی اجازه بازداشت اموال تاجر ورشکسته را برایتان ممکن می‌سازد.

وکیل ورشکستگی کیست؟

وکیل ورشکستگی یک وکیل پایه یک دادگستری است که توانایی‌های لازم را برای دفاع کردن از موکل خود در مقابل ورشکستگی ایجاد شده را دارد. شخص ورشکسته به دلیل اینکه با رویداد ناگواری رو به رو شده است بنابراین دیگر توان مواجه شدن با اتفاقات پیش آمده را ندارد‌.

از این رو شخص ورشکسته نمی‌تواند به خوبی از حق خود دفاع کند. به همین دلیل در چنین شرایطی حضور یک وکیل ورشکستگی بسیار ضروری است.

انواع وکیل ورشکستگی

با توجه به تخصص‌ها و اختیاراتی که وکلای ورشکستگی در خصوص پرونده‌های تجاری دارند بنابراین چنین وکلای حقوقی به دسته‌های مختلفی تقسیم‌بندی می‌شوند.

  • وکیل ورشکستگی عادی

چنانچه تاجر و یا شرکت‌های تجاری توانایی پرداخت دیون خود را نداشته باشند دچار ورشکستگی عادی می‌شوند‌. در چنین مواقعی وکیل ورشکستگی عادی می‌داند که تاجر و شرکت تجاری اصلاً مقصر نیست و فقط ورشکستگی به دلیل عوامل غیرقابل پیش‌بینی رخ داده است‌.‌

وکیل ورشکستگی عادی

  • وکیل ورشکستگی به تقصیر

در این نوع ورشکستگی ها تجار و شرکت‌های تجاری خود مقصر ورشکستگی هستند. بنابراین وکیل ورشکستگی به تقصیر با بررسی پرونده‌های شرکت و تجار چنانچه متوجه شود ورشکستگی به تقصیر اختیاری بوده است‌. ورشکستگی را یک کار مجرمانه حساب می‌کند و برای مجازات آن یکسری کارهای قانونی در نظر می‌گیرد.‌

  • وکیل ورشکستگی به تقلب

این نوع وکیل متخصص ورشکستگی با تجار و شرکت‌هایی در ارتباط است که با فریب و نیرنگ خود را ورشکسته اعلام کرده‌اند. بنابراین طبق ماده ۵۵۹ قانون تجارت این دسته از افراد باید محاکمه و مجازات شوند.

وظایف بهترین وکیل امور ورشکستگی

وکیل متخصص ورشکستگی باید بازارهای اقتصادی‌ و همچنین اصول حاکم بر بازار را به طور کامل بشناسد. از طرفی نحوه فعالیت گروه‌های بزرگی از بازرگانان را به خوبی بداند. از آنجایی که اصلی ترین خرید و فروش بازارهای تجاری توسط سیستم‌های بانکی انجام می‌شود.

بنابراین وکیل متخصص ورشکستگی باید مانند وکیل مطالبه وجه از اصول و قوانین حاکم بر تمام فعالیت‌های بانکی و همچنین سامانه‌های بانکی و نمونه‌های مختلف عقود به همراه تسهیلات اطلاع داشته باشد. مهم‌تر اینکه پرونده‌های مختلف ورشکستگی را در مراکز و مراجع قانونی وکالت کرده باشد.

وظایف بهترین وکیل امور ورشکستگی

لازم است وکیل امور ورشکستگی از طریقه رفتار و تعاملات بازرگانان با طرف‌های تجاری خود، شرکا و حتی کارمندان غیره به طور کامل آشنایی داشته باشد. در آخر هم باید وکیل متخصص ورشکستگی سال‌های متمادی مشاوره حقوقی مراکز تجاری و شرکت‌های مختلفی را انجام داده باشد.

وکیل ورشکستگی شرکت

دقت کنید بیشتر تجار در کشور ایران فعالیت خود را در قالب شرکت‌های تجاری انجام می‌دهند؛ اما در قانون تجارت کشور فقط تعدادی از شرکت‌های تجاری به رسمیت شناخته می‌شوند. بنابراین هر کدام از این شرکت‌ها از اصول و ضوابط متعددی تبعیت می‌کنند.

از این رو وکیل ورشکستگی شرکت ابتدا در مورد تمام این شرکت‌های تجاری اطلاعات جامع و دقیقی به دست می‌آورد. اما از آنجایی که بعضی از انواع ورشکستگی ها جنبه کیفری دارند بنابراین یک وکیل متخصص ورشکستگی یقیناً با بررسی قوانین جزایی حاکم اطلاعات خوبی را به دست می‌آورد.

چنین وکیلی نه فقط قانون‌های حقوقی و کیفری را می‌شناسد، مهم‌تر اینکه از رویه‌های قضایی و همچنین آراء وحدت رویه به همراه آراء مشورتی آگاهی کامل دارد. مطمئناً با وظایف عضو ناظر امور ورشکستگی کاملاً آشنا است و به درستی اصول تصفیه اختصاری ورشکستگی را می‌شناسند‌.

وکیل ورشکستگی شرکت

وکیل ورشکستگی در تهران

وکیل ورشکستگی یکی از وکلای حقوقی است. اینکه شما به وکیل متخصص ورشکستگی نیاز دارید یا خیر کاملاً به شرایط شما بستگی دارد. اما خوب‌ است بدانید که یک وکیل متخصص ورشکستگی هنگام حضور در دادگاه از طرف شما با دقت به امور حقوقی رسیدگی می‌کند.

همچنین در زمان پر کردن مدارک و تنظیم پرونده‌های ورشکستگی نیز مدارک و پرونده‌ها را در مسیر خود به خوبی نگه می‌دارد. سپس اسنادی مثل صورت حساب‌های کارت اعتباری را در موعد مقرر برای دادگاه ارسال می‌کند. در نهایت اینکه اگر از وصول بدهی‌ها خسته شده‌اید بهتر است یک بار برای همیشه وکیل متخصص ورشکستگی را طرف حساب طلبکاران خود قرار دهید.

در این میان خوب است بدانید گروه وکلا ایران دادگستر، خدمات قبول وکالت و مشاوره حقوقی در زمینه‌های مختلفی چون امور ملکی، امور ثبتی، انواع ورشکستگی، قرارداد پیمانکاری، حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و … را زیر نظر بهترین وکلای پایه یک دادگستری در ایران خدمتتان ارائه می‌دهد.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *