وکیل نزاع دسته جمعی ، ضرب و جرح و دعوا

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل نزاع دسته جمعی

نزاع دسته جمعی یکی از جرائم غیرقابل گذشت به شمار می‌آید که مجازات مخصوص به خود را دارد. معمولاً مدت زمان این مجازات بین ۳ ماه تا ۳ سال حبس است. بنابراین برای پرونده‌های مربوط به نزاع دسته جمعی کمک گرفتن از یک وکیل بسیار کمک کننده خواهد بود. با ما همراه باشید تا شما را در این مقاله با وکیل نزاع دسته جمعی و خدماتی که ارائه می‌دهد بیشتر آشنا کنیم.

در قانون کشور ما برای ضرب و جرح و دعوا با یکدیگر شرایط و ویژگی‌های مختلفی وجود دارد که باعث می‌شود تعزیر برای کسانی که در این منازعه شرکت کرده‌اند به وجود بیاید. اما در یک نگاه کلی می‌توان گفت هنگامی که تمامی حاضر شدگان در یک جمع در نزاع دسته جمعی به زد و خورد مرتکب شده باشند منازعه رخ می‌دهد.

اگر در این جریان یک گروه مضروب واقع شده باشند و در نزاع دسته جمعی شرکت نکرده باشند با کمک گرفتن از یک وکیل نزاع دسته جمعی قانون آن‌ها را مشمول شرکت در نزاع نمی‌داند. با در نظر گرفتن پیامدهایی که از عمل شرکت در دعوا برای هر کدام از حاضران حاصل می‌شود قانون برای آن‌ها مجازات مختلفی در نظر می‌گیرد. بنابراین مجازات برای افراد که دچار جرم نزاع دسته جمعی شده‌اند متفاوت خواهد بود.

وکیل نزاع دسته جمعی

قانون درباره نزاع دسته جمعی چه می گوید؟

در کشور ما بر اساس ماده ۶۱۵ قانون مجازات اسلامی هنگامی که گروهی از افراد با یکدیگر به دعوا و منازعه می‌پردازند، برای هر کدام از حاضران مجازاتی مقرر می‌شود. این مجازات بستگی به عمل انجام شده در نزاع دسته جمعی دارد. در صورتی که نزاع دسته جمعی منجر به قتل شود متهم به 1 تا 3 سال حبس محکوم خواهد شد.

همچنین اگر این نزاع باعث نقص عضو شود، مجازات در نظر گرفته از سوی قانون برای آن حبس از یک تا ۳ سال است. در مواردی که نزاع دسته جمعی موجب ضرب و جرح شود افراد محکوم به حبس سه ماه تا یک سال می‌شوند.

 

وکیل نزاع دسته جمعی و دعوا

در پرونده‌های مربوط به نزاع دسته جمعی وکیل وظیفه دارد که به عنوان دعاوی نزاعات دسته جمعی از موکلان خود دفاع کند هنگامی که یک گروه از افراد دچار ضرر از یک عمل یا نقض قانون مشابه شده باشند این نوع دعاوی مطرح می‌شود. در این موارد وکیل نزاع دسته جمعی نماینده حقوقی این گروه از افراد در دادگاه بوده و با حضور خود در دادگاه کوشش می‌کند تا حقوق موکلان خود را به دست آورد.

این وکیلان دارای تخصص کافی در حوزه حقوق هستند و در رسیدگی به دعاوی دسته جمعی تجربه لازم را دارند همچنین این دسته از وکیلان لازم است دارای تخصص‌های مختلفی باشند تا با دقت و ریزبینی بتوانند جریان دادرسی پرونده‌های این چنینی را بررسی کنند. بهترین وکیل نزاع دسته جمعی معمولاً از اطلاعات کامل در حوزه کاری خود برخوردار است و همه به دنبال بستن قرارداد وکالت با ا ین وکیل هستند.

گروه وکلای ایران دادگستر یکی از مراکزی است که خدمات مختلف را در زمینه وکالت به مراجعه کنندگان از جمله مشاوره رایگان در زمینه وکیل دیه ارائه می‌دهد؛ بنابراین شما می‌توانید برای مشاوره با وکیل نزاع دسته جمعی و وکیل دیه به‌صورت آنلاین و حضوری با مجموعه ایران دادگستر در ارتباط باشید.

هزینه وکیل نزاع دسته جمعی

هزینه‌های مرتبط با اخذ وکیل در یک دعوای نزاع دسته جمعی ممکن است متفاوت باشد و به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله:

  • هزینه وکیل: وکلا عموماً هزینه‌های خود را بر اساس ساعت کاری یا بر اساس مبلغ ثابت محاسبه می‌کنند. هزینه‌ها ممکن است بسته به پیچیدگی پرونده، تجربه وکیل و حجم کار متغیر باشند.
  • هزینه‌های دادگاه: هزینه‌های مربوط به پرونده و درخواست‌های دادگاه نیز وجود دارد. این ممکن است شامل هزینه‌های تقاضای دادگاه، مخارج شاخصی مانند مسافرت و اقامت وکیل و غیره باشد.
  • هزینه‌های مشاوره: در برخی موارد، افراد نیاز به مشاوره حقوقی قبل از آغاز دعوای نزاع دسته جمعی دارند که نیز ممکن است هزینه داشته باشد.
  • هزینه‌های حقوقی متعدد: این شامل هزینه‌هایی مانند تهیه اسناد و اوراق، هزینه‌های ارائه شواهد و هزینه‌های مرتبط با تحقیقات حقوقی می‌شود.

قبل از شروع هر گونه اقدام قانونی، بهتر است با وکیل مورد نظر مشاوره کرده و در مورد هزینه‌های پیش بینی شده و روش‌های پرداخت آن‌ها صحبت کنید.

وکیل نزاع دسته جمعی

سخن پایانی

پس از آشنایی با وظایف وکیل نزاع دسته جمعی و جرم نزاع دسته جمعی در ادامه به معرفی یک مرکز برای دریافت خدمات حقوقی در این زمینه می‌پردازیم. گروه وکلا ایران دادگستر با تکیه بر تجربه و تخصص گسترده در حوزه حقوق، خدمات قبول وکالت و مشاوره حقوقی را در زمینه‌های گوناگونی ارائه می‌دهد.

این گروه توانسته است با استفاده از بهترین وکلای پایه یک دادگستری در ایران، در زمینه‌های متعددی از جمله امور ملکی، امور ثبتی، قرارداد پیمانکاری، حوزه نفت، گاز و پتروشیمی و سایر حوزه‌های حقوقی فعالیت نماید.

این گروه با تمرکز بر رضایتمندی مشتریان و ارائه خدمات باکیفیت و منطبق با برنامه‌های حقوقی مشتریان، در برخورد با مسائل حقوقی پیچیده و راه‌حل‌های قانونی مناسب، به عنوان یکی از برترین مراکز حقوقی در ایران شناخته می‌شود.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *