وکیل سفته در تهران (مشاوره رایگان سفته)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل سفته

وکیل سفته با دانش حقوقی بالایی پرونده های دعاوی سفته را بررسی می‌کند. یعنی یک وکیل سفته متخصصی در امور حقوقی مربوط به سفته می باشد که با تسلط کاملش بر قوانین و مقررات مربوط به این سفته، در زمینه های گوناگون مثل تنظیم سفته، وصول مطالبات از طریق سفته، دفاع در برابر دعاوی مربوط به سفته و… یاری می رساند.

همچنین انجام کارهای اداری و دادرسی پرونده های سفته را به صورت کاملاً تخصصی پیگیری خواهد کرد. در واقع وکیل سفته به علت آنکه جهت بررسی پرونده های واصله لازم است برخی مواد و مستندات حقوقی و قانونی را به کار ببرد، پس تسلط زیادی به مواد قانونی و بسیاری تبصره‌های مربوط به سفته را دارد.

بنابراین برای دادرسی به دادخواست شما هیچ نیازی به کتاب قوانین و بررسی مستندات قانونی ندارد. از این رو وکیل متخصص دعاوی سفته در کمترین زمان ممکن به شما اطمینان می‌دهد که واخواست سفته و بررسی روند قانونی پرونده را با دقت زیادی انجام می‌دهد‌.

همچنین شما عزیزان میتوانید برای تسریع در امور مربوط به سفته با شماره تماس 09173753621 تماس حاصل فرمایید، گروه وکلای ایران دادگستر با مشاوره حقوقی سفته رایگان با شما عزیزان همراه است.

سفته چیست؟

سفته، در معنای اصلی لغوی، یک سند تجاری است که صادر‌کننده آن تعهد می‌کند در زمان و محل معین، به گیرنده مشخص شده در سند، مبلغ معین را پرداخت کند. این سند به صورت کتبی و با امضا یا مهر صادرکننده صادر می‌شود و ویژگی‌های زیر را داراست:

ویژگی های سفته معتبر چیست؟

 1. امضا یا مهر صادرکننده سفته.
 2. تاریخ صدور سفته.
 3. مبلغ قابل پرداخت به حروف و اعداد.
 4. مشخصات گیرنده وجه سفته.
 5. تاریخ و محل پرداخت سفته.
 6. عنوان سند به عنوان “سفته”

سفته معتبر را از کجا تهیه کنیم؟

برای تهیه سفته، به صورت معمول به بانک‌ها مراجعه می‌شود. در بانک، می‌توانید با پرداخت مبلغ مورد نیاز، سفته مورد نیاز خود را تهیه کنید. همچنین، برخی از مکان‌های دیگر مانند دکل‌های روزنامه‌فروش، کانکس‌هایی که به شکل فروشگاه در کنار خیابان و یا کنار بانک‌ها وجود دارند نیز ممکن است سفته‌ها را بفروشند. اما باید توجه داشت که سفته‌هایی که از این مکان‌ها تهیه می‌شوند، اعتبار و ارزش سفته‌های بانکی را ندارند و احتمال جعل آن‌ها نیز وجود دارد.

وظیفه وکیل سفته چیست؟

سفته یکی از مهم‌ترین اوراق اسناد اعتباری محسوب می‌شود که در تبادلات و معاملات مالی و بازرگانی بین افراد رد و بدل می‌شود؛ اما سفته یک سندی است که اغلب برای صادر کننده آن باعث تعهد می‌شود.

اگر چه امروزه سیستم بانکداری الکترونیک دارای روش های مدرنی برای انجام ضمانت‌های مختلف است؛ ولی باز هم سفته یک اوراق و سند اعتباری رایج در بین افراد است؛ اما خوب‌ است بدانید که سفته تنها سند تجاری به شمار می‌آید که لازم الاجرا نیست، به این معنی که اگر صادر کننده سفته از پرداخت وجه آن خودداری کند باید دریافت کننده سفته تنها توسط مراجع قضایی و همچنین محاکمه قانونی جهت استیفای حقوق خود اقدامات لازم را انجام دهد.

در چنین شرایطی وکیل متخصص سفته که وکیل پایه یک دادگستری است تمام مراحل اجرایی برای تنظیم سفته و وصول شدن سفته را برایتان انجام می‌دهد.

مشاوره رایگان با وکیل سفته خبره

برای اینکه سفته توسط وکیل سفته وصول شود و طی مراحل قانونی به اجرا گذاشته شود. لازم است شما برای مشاوره حقوقی با وکیل متخصص سفته اول از همه توسط راه‌های ارتباطی به شکل تلفنی و یا از طریق شبکه‌های اجتماعی به صورت مجازی با وکیل دعاوی سفته در ارتباط باشید و مشکلات حقوقی خود را با وکیل خود در میان بگذارید.

سپس اگر وکیل نیاز به حضور شما پیدا کرد شما به صورت شخصی به ملاقات وکیل متخصص دعاوی سفته بروید. در این ملاقات باید مانند دیدار حضوری یک وکیل مطالبه وجه سعی کنید جزئیات پرونده را به شکل کامل برای وکیل خود شرح دهید. چنانچه مدرکی محکم برای اثبات ادعای خود و همچنین دفاع از عملکرد خود دارید بهتر است در اختیار وکیل متخصص سفته قرار دهید.

مشاوره رایگان سفته با وکیل متخصص

مهم‌ترین ویژگی های بهترین وکیل سفته

از آنجایی که وکیل متخصص دعاوی سفته در حوزه پیگیری امور اسناد تجاری خصوصاً سفته تبحر زیادی دارد. بنابراین با ارائه ادله و مدارک حقوقی به مراجع قانونی شما را برای رسیدن به بهترین نتیجه کمک و راهنمایی می‌کند.

پس سپردن وصول سفته به یک وکیل سفته به غیر از آنکه سبب سرعت یافتن روند پرونده شما و اجرای وصول سفته شما خواهد شد. از طرفی سبب صرفه جویی در زمان و هزینه های شما هم خواهد شد. از دیگر ویژگی های مهم وکلای سفته عبارتند از:

 • مقایسه امتیاز دیگر کاربران به وکلای سفته
 • پیشنهاد متنی از چند وکیل متخصص کار خود
 • توجه رزومه و قیمت پیشنهادی از چند وکیل و مقایسه آن ها
 • میزان هزینه مشاوره اولیه که تا حدودی بیان گر تبحر وکیل سفته است
 • داشتن تسلط کافی به نمونه‌های مختلفی از اسناد تجاری و رسمی مثل سفته، چک و همچنین برگ سهام
 • داشتن تسلط کافی به نحوه تنظیم پروسه جهت صدور قرار تامین خواسته سفته و همچنین نحوه توقیف اموال
 • داشتن مهارت لازم برای دفاع کردن از چک های کیفری و پیشگیری از حقوقی شدن چک ها و سفته ها در دادگاه‌ها

 هزینه وکیل سفته در تهران

هزینه وکیل متخصص سفته در تهران و دیگر شهرهای کشور متناسب با شرایط پرونده و مقدار وجه سفته‌های صادر شده کاملاً متغیر است. اما به طور کلی آیین نامه‌ هایی از طرف قوه قضائیه و همچنین کانون وکلا جهت مشخص کردن نرخ تعرفه و البته دستمزد وکلای سفته صادر شده است.

بنابراین تمامی وکلای دعاوی سفته باید جهت گرفتن هزینه و حق‌الوکاله خود طبق این آیین نامه عمل کنند.هزینه‌های مربوط به اخذ وکیل برای وصول سفته معمولاً به صورت درصدی از مبلغ مورد مطالبه محاسبه می‌شود. این درصد معمولاً با وکیل توافق قبلی دارد و ممکن است بین 5 تا 30 درصد از مبلغ سفته باشد، با توجه به مقدار مطالبه و پیچیدگی موضوع.

 هزینه وکیل سفته در تهران

وکیل حقوقی سفته رایگان

هر یک از وکلای حقوقی یا کیفری در زمینه‌های خاصی فعالیت دارند؛ اما وکیل سفته یک وکیل مالی و وکیل اسناد تجاری است که به شکل کاملاً رسمی در زمینه پیگیری پرونده های مختلف مربوط به انواع سفته مانند سفته برای پرداخت وام و سفته جهت تضمین انجام کاری تخصص زیادی دارد.

در این میان وکلای پایه یک دادگستری حاذق در گروه وکلا ایران دادگستر برای وصول سفته از طریق مراحل قضایی به دادگستری بهترین خدمات را به شما ارائه می‌دهند. در واقع وکیل تخصصی سفته در گروه وکلا ایران دادگستر با تنظیم دادخواست و همچنین تنظیم قرارداد علیه صادر کننده سفته در کمترین زمان ممکن سفته های شما را وصول می‌کند.

البته اگر صادر کننده سفته به شکل قطعی محکوم شد ولی توان مالی برای وصول سفته را نداشته باشد وکلای ما از طریق قانون اجرای محکومیت مالی درخواست بازداشت شخص محکوم را از دادگاه تقاضا می‌کنند و بدین ترتیب پرونده شما با نتیجه خوبی پیگیری خواهد شد.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *