بهترین وکیل خسارت (معرفی وکیل برای خسارت دعاوی)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
وکیل خسارت

وکیل خسارت که دارای پروانه وکالت از طرف کانون وکلای دادگستری است به عنوان یک وکیل تخصصی اصولاً در حوزه انواع خسارت مالی، بدنی و معنوی فعالیت دارد. در واقع وکیل خسارت به صورت متمرکز با دانش حقوقی فراوان روی این گروه از پرونده های حقوقی تحقیق و بررسی می‌کند.

به همین دلیل تخصص این گونه وکلا بر روی انجام پرونده های خسارت نسبت به وکلای دیگر بیشتر است. پس استفاده از چنین وکلای باتجربه و متخصص برای حل پرونده هایی که پیچیدگی‌های زیادی دارند مثل پرونده های خسارت به نوعی ضروری است.

ضرورت وکیل خسارت خوب و باتجربه

در طول زندگی شما ممکن است شرایطی برایتان پیش بیایید که به طریقی شما دچار ضرر و زیان مالی، جسمی و یا معنوی شوید. در اصطلاح حقوقی به این گونه ضرر و زیان‌ها نیز خسارت گفته می‌شود‌؛ اما هر خسارت از دو جنبه بررسی می‌شود‌ یکی اینکه بعضی خسارت‌ها مقصر حقیقی و یا حقوقی ندارند که بتوانید شکایت فردی را برای گرفتن خسارت انجام دهید.

مثلاً باد شدیدی می‌وزد و شاخه درختی شکسته روی ماشین شما می‌افتد در چنین حالتی نمی‌توانید شخصی را برای گرفتن خسارت خود به عنوان مقصر اصلی بدانید. ولی در بیشتر موارد کاملاً مشخص است ‌که از طرف چه شخصی به شما خسارت جانی، مالی و یا معنوی رسیده است.

در چنین موقعیتی وظیفه وکیل خسارت است که اول از همه فرد خسارت زننده را مشخص کند، سپس مقدار خسارت را به طور تقریبی محاسبه کند و در نهایت برای دریافت و مطالبه میزان خسارت وارد شده به شما طرح دعوایی علیه شخص خسارت زننده به دادگاه ارائه دهد.

 

ضرورت وکیل خسارت خوب

وکیل خسارت تاخیر یا عدم اجرای تعهدات قرارداد

این نوع خسارات ناشی از قرارداد به دو شکل است. یکی میزان خسارت از اول عقد قرارداد مشخص می‌شود. پس اگر تعهدات قرارداد در مکان و زمان قید شده انجام نشود بدون شک شخص متعهد باید خسارت را بپردازد. ولی دیگری به این صورت است که به ازای هر یک روز که از انجام تعهد بگذرد مبلغی به عنوان جریمه در نظر گرفته می‌شود.

پس چنانچه در خصوص یکی از این قراردادها دچار خسارت شده‌اید تنها تخصص یک وکیل خسارت می‌تواند شما را راهنمایی و کمک کند‌؛ چون وکلای خسارت مانند یک وکیل مطالبه وجه تجربه زیادی برای گرفتن حق شما از طرف دعاوی دارد.

وکیل خسارت تصادف

یکی دیگر از مشکلاتی که در بین مردم باعث پرداخت خسارت‌های کلانی می‌شود مسئله تصادفات رانندگی است. معمولاً در بیشتر تصادفات، شخصی که مقصر است از سمت کارشناسان راهنمایی و رانندگی باید خساراتی را به طرف مقابل بپردازد.

اما از آنجایی که پرداخت بخش مهمی از خسارت بر عهده شرکت های بیمه فعال به منظور بیمه شخص ثالث و بیمه بدنه خودرو است. بنابراین جهت پیگیری کارهای بیمه و شاید هم اقامه دعوا به دادگاه نیاز به وقت و تخصص کافی دارید. در این میان یک وکیل خسارت باتجربه که تخصص زیادی در امور بیمه ای و جدیدترین قوانین و مقررات خسارت دارد می‌تواند با دفاع از حق شما بالاترین میزان خسارت را برایتان بگیرد.

وکیل خسارت تصادف

وکیل خسارت ناشی از اقامه دعوای واهی

گاهی اوقات به دلایل واهی فردی علیه شما دعوایی را طرح می‌کند؛ ولی در نهایت رأی دادگاه حقوقی به نفع شما صادر می‌گردد. ممکن است شما در طول این دعوا برای گرفتن وکیل و دیگر کارهای دادرسی نیز هزینه‌هایی را متحمل شده باشید. پس وکیل خسارت سعی می‌کند در آخرین رای دادگاه جهت جبران خسارات شما دادخواستی را به قاضی ارائه دهد.

وکیل جبران خسارت معنوی

وارد کردن هر خسارتی به آبرو و حیثیت هر فردی که منافع و اعتبار شخصی او را خدشه دار کند به طور قانونی یک جرم محسوب می‌شود که جزای آن پرداختن خسارت است‌. بنابراین یک وکیل خسارت معنوی بابت لطمه روحی و روانی و از همه مهم‌تر لطمه حیثیتی شما با تخصص زیادی خواهان پرداخت جبران خسارت و شاید هم مجازات از خسارت زننده است.

وکیل جبران خسارت معنوی

سخن پایانی

اگر شما جزو کسانی هستید که برایتان مشکل حقوقی در حوزه انواع خسارت‌ها پیش آمده است به شما پیشنهاد می‌دهیم به وکلای پایه دادگستری مجرب و باسابقه در گروه وکلا ایران دادگستر مراجعه کنید. شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا در حالی که خودتان می‌توانید در دادگاه حضور پیدا کنید باید کار خود را به وکلای خسارت گروه وکلا ایران دادگستر بسپارید؟

در پاسخ باید گفت که وکلای خسارت مجموعه ایران دادگستر به عنوان وکلای حقوقی با تمام پیچیدگی‌های قوانین و مقررات جدید در زمینه خسارت آشنایی دارند. همچنین در رابطه با ارائه طرح دعوا در مراجع قضایی از تخصص زیادی برخوردار هستند. اما شما به دلیل شناخت ناکافی از قوانین خسارت ممکن است وقت و هزینه زیادی را برای گرفتن حقتان صرف کنید و در آخر هم به نتیجه مطلوب نرسید.

پس برای جلوگیری از اتلاف وقت و هزینه‌هایتان بهتر است برای گرفتن حقوق خود با وکلای خسارت در گروه وکلا ایران دادگستر مشورت کنید‌‌. مطمئن باشید وکلای برجسته این مجموعه با دانش و تجربه بالایی که دارند در کمترین زمان و با صرف کمترین هزینه شما را به بهترین نتیجه خواهند رساند.

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *