مطالبه نفقه ایام گذشته و صدور قرار تأمین خواسته

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
مطالبه نفقه ایام گذشته

مطالبه نفقه ایام گذشته به معنای درخواست زوجه از دادگاه برای دریافت نفقه‌ای است که در دوره‌های قبلی زندگی مشترک پرداخت نشده است. دادگاه پس از بررسی مدارک و مستندات، میزان نفقه معوقه را تعیین و حکم به پرداخت آن صادر می‌کند.

مطالبه نفقه ایام گذشته و صدور قرار تأمین خواسته

مطالبه نفقه ایام گذشته

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

1. موکل طبق عقدنامه شماره …… دفتر ازدواج …… در تاریخ ۶۳/۱۱/۱۸ به عقد دائم خوانده درآمده است خوانده از تاریخ ۸۸/۶/۱ پس از ترک منزل مشترک از پرداخت نفقه به موکل خودداری نموده و علیه موکل اقدام به طرح دعوی طلاق کرده که طبق دادنامه شماره …… پرونده کلاسه …… به شماره بایگانی …… شعبه دوم دادگاه حقوقی خانواده …… حکم به طلاق صادر ولی تاکنون به لحاظ عدم پرداخت حقوق شرعی و قانونی موکل اجرا نگردیده است.

2. لذا با توجه به مراتب معنونه و دلایل و مدارک استنادی از دادگاه محترم خواستار محکومیت خوانده به پرداخت نفقه خواهان از تاریخ ۸۸/۶/۱ تا زمان اجرای حکم با جلب نظر کارشناس رسمی دادگستری و جمیع خسارات دادرسی اعم از هزینه دادرسی و کارشناسی و حق الوکاله در حق خواهان می‌باشم- ضمناً بدواً از دادگاه محترم به لحاظ عدم تضییع حقوق موکل طبق ماده ۱۰۸ قانون آیین دادرسی مدنی خواستار صدور قرار تأمین خواسته از اموال بلامعارض خوانده می‌باشم

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *