مطالبه نفقه ایام زوجیت و نفقه فرزند

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
مطالبه نفقه ایام زوجیت و نفقه فرزند

بطور کلی، مطالبه نفقه ایام زوجیت و نفقه فرزند به اعطای حق توسط دادگاه به یکی از زوجین یا هر دو آنها برای پشتیبانی مالی از خانواده‌شان اشاره دارد. نفقه ایام زوجیت برای پوشش هزینه‌های روزمره زن و خانواده در طول زمان زندگی مشترک تعیین می‌شود و می‌تواند شامل هزینه‌های اساسی مثل خوراک، مسکن، پوشاک و مخارج پزشکی باشد.

مطالبه نفقه ایام زوجیت و نفقه فرزند

مطالبه نفقه ایام زوجیت و نفقه فرزند به انضمام کلیه خسارات

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند؛

موکله به استناد کپی مصدق عقدنامه شماره…… مورخ ۸۰/۲/۱۱ به عقد دایمی خوانده آقای …… درآمده که ماحصل این ازدواج یک فرزند دختر ۵ ساله می‌باشد، که مطابق قانون تا سن ۷ سالگی حضانت وی با مادر می‌باشد، و در حال حاضر با موکله در خانه پدری زندگی می­نماید و هزینه­های زندگی ایشان را پدرش پرداخت می­نماید.

نظر به اینکه حسب مواد ۱۱۰۶ و ۱۱۰۷ و ۱۲۰۶ قانون مدنی تأمین نفقه زوجه بر عهده شوهر و همچنین طبق ماده ۱۱۹۹ نفقه اولاد بر عهده پدر می‌باشد، و خوانده از پرداخت استنکاف و خودداری می­نماید، فلذا با تقدیم این دادخواست رسیدگی و صدور حکم به پرداخت نفقه ایام زوجیت از تاریخ ۸۶/۱۲/۱۲ تا زمان رسیدگی و صدور حکم و اجرای دادنامه و همچنین نفقه فرزند با جلب نظر کارشناس و کلیه خسارات و هزینه های دادرسی و حق الوکاله وکیل از محضر دادگاه محترم مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *