لایحه مطالبه سهام شرکت تعاونی میزان

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه مطالبه سهام شرکت تعاونی میزان

در قوانین رسیدگی قضایی به پرونده ها، دادگاه در شرایطی امکان اعتراض را فراهم می‌کند. این لایحه یک سند حقوقی است که جهت درخواست دریافت حق مالکیت سهام تنظیم میشود. در این لایحه دلایل و مستندات قانونی برای ادعای حق مالکیت عنوان می‌شود. مدارک و شواهد موجود در این لایحه توضیح داده می‌شوند.  در ادامه نمونه ای از  لایحه مطالبه سهام شرکت تعاونی میزان را مشاهده می‌کنید.

نمونه لایحه مطالبه سهام شرکت تعاونی میزان

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم دادگاه تجدیدنظر استان ……

با احترام نظریه دادنامه شماره …… در پرونده کلاسه …… رأی بدوی را نقض و نهایتاً حکم به بطلان دعوی نخستین صادر می‌نماید …… ایحال با عنایت به اینکه:

اولاً- مطابق اسناد و مدارک موجود و به حکایت و استعلامات انجام شده، مبلغ یکصد هزار تومان معادل یک میلیون ریال در مورخه …… توسط اینجانب به حساب رفاه دادگستری واریز و از مبلغ مذکور ۳۰ هزار تومان معادل سیصد هزار ریال بابت سهام شرکت تعاونی میزان به حساب شرکت توسط واحد رفاه واریز می‌گردد.

ثانیاً- آنچه مسلم و محقق است اینکه مبالغ فوق به حساب شرکت تعاونی میزان واریز و مبلغ فوق توسط شرکت تصرف گردیده، فلذا هرگونه انکاری از ناحیه شرکت مبنی بر عدم واریز انحراف از اصل دعوی و در جهت تضییع حقوق حق اینجانب می‌باشد.

ثالثاً- با توجه به مطالب فوق‌الاشاره و همان طوریکه قانون تجارت نیز اشعار دارد، صدور برگ سهام از وظایف شرکت‌ها بوده، صاحب سهم با واریز منبع اسمی سهم به تعهد خود عمل کرده است.

رابعاً- یکی از دلایل دادگاه محترم تجدید نظر نسبت به نقض دادنامه بدوى عـدم تکمیل فرم بوده است و حال آنکه اینجانب در تمامی مراحل اعلام داشته‌ام که از این موضوع هیچ اطلاع نداشته و ندارم از طرفی نیز مطابق قانون تجارت تمامی آگهی‌ها و اعلامیه‌ها می‌بایست در روزنامه کثیرالانتشار منتشر گردد.

فلذا نمی‌توان ادعای که در اساسنامه معین شده شرکت را مبنی بر صدور اطلاعیه پذیرفت، ضمن اینکه اگر شرط لازم برای عضویت در شرکت تکمیل مذکور که در رأی داده شده تجدید نظر آمده پس در خصوص توافق فیمابین واحد رفاه دادگستری با تعاونی اعتبار میزان در چه معقول است.

خامساً- همزمان با واریز مبلغ سهام اینجانب توسط واحد رفاه به حساب شرکت تعاونی میزان مبلغ شصت میلیون تومان معادل شش میلیون ریال بابت ۲۰۰۰ نفر دیگر نیز واریز می‌گردد.

حال سؤالی که مطرح می‌شود، اینکه اگر بر فرض هم ادعای شرکت تعاونی را در تکمیل فرم قابل قبول بدانیم، آیا واقعاً ۲۰۰۰ نفر فرم مربوطه را امضاء کرده‌اند ،که این مطلب خود با توجه به زمان انجام این کار قابل تأمل می‌باشد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *