لایحه دفاعیه در پرونده خلع ید

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده خلع ید

لایحه دفاعیه در پرونده خلع ید شامل توضیح وکیل مدافع در خصوص حق مالکیت موکلش بر ملک مورد نظر و ارائه دلایلی برای اثبات اینکه تصرف طرف مقابل غیرقانونی و بدون مجوز بوده است. در این لایحه به مستندات قانونی و حقوقی استناد می‌شود تا درخواست رفع تصرف غیرمجاز و بازگرداندن ملک به مالک قانونی آن مطرح گردد. در این متن، نمونه لایحه دفاعیه در پرونده خلع ید را می‌بینید. گروه وکلای ایران دادگستر صفر تا صد موارد لایجه را خدمت شما عنوان می‌کنند.

دادخواست یا لایحه دفاعیه در پرونده خلع ید

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم حوزه …… شورای حل اختلاف ……

موضوع: پرونده کلاسه  ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز یکشنبه مورخ …… ساعت ۱۷ تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را به استحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق …... و …… با وکالت آقای …… علیـه اینجانب …… دادخواست خلع ید تسلیم نموده است.

در صورتیکه موضوع معامله و مبایعه نامه  …… تعویض دو قطعه زمین در …… با منزل مسکونی موضوع درخواست خلع ید در …… بوده که در قولنامه تنظیمی شرط شده چنانچه مشکلی برای زمین ایجاد شود قولنامه و وکالتنامه باطل است دو قطعه زمینی را که خواهان قرار بوده در …… در قبال منزل مورد خواسته تحویل دهد، تحویل نشده و ایشان مبادرت به فروش مال غیر و کلاهبرداری کرده‌اند که پرونده در این خصوص و به کلاسه …… ب ۱ در شعبه …… بازپرسی دادسرای عمومی…… مطرح رسیدگی است و برگ جلب آقای …… صادر گردیده است.

فتوکپی برگ جلب و قرارداد تکمیلی ……. و اظهارنامه شماره …… مورخ …… و اظهار نامه شماره …… مورخ .…… و شکایتنامه کلاهبرداری و فروش مال غیر مورخ …… و بیع نامه شماره …… مورخ …… به پیوست تسلیم و موید عدم تحقق شرط دال بر باطل بودن وکالتنامه باشد، که خواهان از وکالتنامه سوء استفاده و بدون تحویل دو قطعه زمین در کاشان مبادرت به تنظیم و انتقال سند بنام خود نموده و به استناد سند تنظیمی دادخواست خلع ید تسلیم کرده است.

در حالیکه پرونده کلاهبرداری فروش مال غیر وی در …… به علت متواری بودن وی در …… و در دسترس نبودن وی بلاتکلیف می‌باشد.

در حقیقت خواهان با هدایت وکیلش با طرح دستی و دست پیش زدن و با تحویل ندادن دو قطعه زمین موضوع مبایعه نامه حق اینجانب را تضییع نموده و چون پرونده کیفری فوق‌الذکر هنوز مطرح است لذا تا تعیین تکلیف پرونده مذکور تقاضای صدور دستور توقف دادرسی را دارم و نیز از نظر شکلی به جهت اختلاف در مالکیت و بهاء خواسته موضوع خارج از صلاحیت شورای محترم حل اختلاف است و موضوع بایستی در محاکم عمومی و حقوقی مطرح و حل و فصل گردد.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *