لایحه دفاعیه مطالبه گندم و جو

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
 لایحه دفاعیه مطالبه گندم و جو

لایحه دفاعیه در پرونده مطالبه گندم و جو شامل دو بخش است. در بخش اول، طرف دفاعیه به دقت به ادعاها و شواهدی که طرف مقابل برای مطالبه گندم و جو ارائه کرده است، پاسخ می‌دهد. در بخش دوم طرف دفاعیه با استناد به قوانین و مقررات مربوطه، توضیح می‌دهد که چرا مطالبه‌اش قانونی و مشروع است. در این متن، نمونه  لایحه دفاعیه مطالبه گندم و جو را می بینید. گروه وکلای ایران دادگستر صفر تا صد موارد لایجه را خدمت شما عنوان می‌کنند

نمونه لایحه دفاعیه مطالبه گندم و جو

بسمه تعالی

تاریخ: ……

شورای محترم حل اختلاف ……

موضوع: پرونده کلاسه  ……

سلام علیکم؛

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق که وقت رسیدگی برای روز یکشنبه مورخ …… ساعت ۱۱ ظهر تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را مطابق ماده ۹۳ ق.آ.د.م. به استحضار شورای محترم می‌رساند:

اینجانب …… فرزند …… در پرونده کلاسه فوق به عنوان خوانده به رسیدگی دعوت شده‌ام. مرحوم …… پدر خواهان باصطلاح نصفه کار و بله کار ملک بوده که فوت نموده است.

خواهان مغازه موتورفروشی و بنگاه املاک دارد و هیچگونه بده بستان و حسابی با بنده ندارد. اگر هم در خصوص مطالبه بهای گندم وجو ادعایی باشد، بایستی از ناحیه وراث مطرح شود. که شخص خواهان فقط یکی از وراث است.

ایشان شخصاً هیچگونه طلبی از هیچ بابتی از بنده ندارد و ادعای وی مربوط به مرحوم پدرشان می‌باشد، این موضوع بایستی با حضور کلیه وراث حل و فسخ گردد. در وضعیت فعلی خواسته ایشان وجاهت قانونی ندارد. چنانچه کلیه ورثه حاضر شوند، حتی بدون تشکیل پرونده هم بنده حاضر به جوابگویی هستم.

همانطور که شورای محترم استحضار دارند چنانچه بنده وجهی از بابت گندم و جو به آقای …… پرداخت نمایم، مورد اعتراض بقیه وراث خواهد بود و حتی پیغام هم داده‌اند که بایستی بطور قانونی موضوع حل و فسخ گردد.

با عرض مراتب فوق تقاضای اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *