لایحه دفاعیه سرقت (درخواست اعمال ماده ۴٧٧ قانون آیین دادرسی کیفری)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه سرقت

لایحه دفاعیه سرقت یک سند قانونی است که توسط متهم به سرقت یا وکیل او به دادگاه ارائه می‌شود. در این لایحه، دفاعیات قانونی متهم شامل دلایل، شواهد و مستنداتی که بی‌گناهی او را اثبات می‌کند، به دادگاه ارائه می‌گردد. هدف از این لایحه، دفاع از حقوق متهم و جلوگیری از محکومیت ناعادلانه او در دادگاه است.

لایحه دفاعیه سرقت

ریاست محترم و مستشار معظم شعبه دوم دادگاه تجدیدنظر استان ……

با سلام و احترام،

بدین وسیله اینجانب ر. ق. فرزند الف. ب. محکوم علیه پرونده کلاسه شماره ۲/۹۰۱۰۱۲ ت مطروحه در آن شعبه با توجه بدان که در خصوص موضوع مبحوث در پرونده‌ی دیگری و ما بعد از این موضوعی در خدمت آن مقامات عالی قضایی مطرح گردیده است و با شماره کلاسه‌ی ۱۰۱/۹۰۱۳۷۳ عمومی (جزایی) شهرستان …… مطرح و در آن با عنایت بدان که قاضی محترم شعبه به این حقیقت پی بردند که سرقتی صورت نگرفته است.

بنده و دو نفر دیگر هر یک فقط به 5/1 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم گردیدیم؛ لذا پرونده‌ی تقدیمی در آن دادگاه محترم علاوه بر آنکه در موضوع و طرح آن با واحد می‌باشد.

رضایت نامه‌ی رسمی از شاکی خصوصی را نیز اخذ نموده و با دقت در این موضوع که با تشخیص همان شعبه‌ی بدوی و توسط همان ریاست محترم شعبه‌ی ۱۰۱ دادگاه به این نتیجه رسید که سرقتی صورت نگرفته است. چگونه است، که همان دادگاه محترم در همین موضوع مبحوث بنده را به تنهایی با تشخیص جرم سرقت محکوم نموده، که منجر به تأیید حکم از سوی آن مقامات محترم قضایی گردیده است.

با نهایت احترام و با عرض پوزش از خدمت آن بزرگواران باید عرض نمایم که این فقط یک سوءتفاهم استقرایی از یک موضوع که علی الاصول موضوعیت سرقت در آن مستتر و مشهود نمی‌‌باشد. است، که استدعا دارد با تدقیق و امعان نظر در موضوع نسبت به رد دادنامه‌ی بدوی و صدور حکم تبرئه‌ی این حقیر هرگونه دستورات لازم و حکم مقتضی را اصدار فرمایند

امید سلام و سعادت برای آن مقامات قضائی داشته و قبلاً از توجه به اهتمامی که در این خصوص مبذول میفرمایند کمال تشکر و سپاس را دارد.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *