لایحه دفاعیه رأی داوری

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه رأی داوری

مدرکی که توسط یکی از طرفین یک اختلاف تجاری یا حقوقی به دادگاه ارائه می‌شود تا از رأی صادره توسط داور دفاع کند، لایحه دفاعیه رأی داوری است که هدف آن قانع کردن دادگاه به تأیید و اجرای رأی داوری و رد درخواست‌های طرف مقابل برای ابطال یا تغییر رأی می‌باشد. در ادامه نوشتاری از لایحه دفاعیه رأی داوری را مشاهده می‌کنید.

درج لایحه دفاعیه رأی داوری

ریاست محترم شعبه …… دادگاه حقوقی شهرستان ……

سلام علیکم؛

با احترام به استحضار می‌رسانیم:

اینجانب علـى …… وارثه مرحوم …… در پرونده کلاسه …… که به طرفیت آقای …… در آن شعبه مطرح است اعلام میداریم که به رأی داوری معترض بوده و تقاضای رسیدگی و حسابرسی مجدد اموال مرحوم …… را داریم، زیرا داور محترم طبق خواسته ما اقدام ننموده است. یعنی داور مکلف بود بدوا دارایی و مایملک مرحوم …… و بدهی و وصیت آن مرحوم را بررسی می‌کرد که:

اولاً-در زمان فوت چقدر دارائی داشت؟

ثانیاً- وصی مرحوم چه کسی بوده و ثلث آن مرحوم توسط چه کسی باید هزینه می‌شد.

ثالثا- در زمان فوت چقدر بدهی داشته و بدهی آن توسط چه دلایل و مدارکی پرداخت گردیده و بعد از تسویه ثلث و بدهی مرحوم اموال آن چگونه تقسیم شده و سهم‌الارث هر یک از وارث چقدر است؟ قابل ذکر اسـت کـه اینجانب فرحناز …… مطابق صلح نامه مورخ …… حق و حقوق خود را با …….. صلح نموده و مورد قبول می‌باشد.

با توجه به رأی مبهمی که توسط داوری محترم صادر شده و هیچ یک از موارد فوق‌الذکر مورد توجه داور محترم واقع نشده و با یک رأی مبهم از خود رفع مسئولیت نموده است. در صورتی که اینجانب …… در زمان فوت پدرم صغیر بودم و از اموال پدری فقط یک زمینی واقع در تپه سلام که در همان زمان مورد دعاوی مالک اولیه با مرحوم پدرم بوده است که معامله فوق‌الذکر فسخ گردیده و ملک مورد نظر با بی‌توجهی اداره سرپرستی وقت به نام اینجانب شده و با اینکه حکم فسخ به اداره سرپرستی ابلاغ گردید هیچ گونه اقدامی نکرده است با این حال داور محترم به این موضوع توجه ننموده و نه تنه سم‌الارث اینجانب را مشخص نکرده و پرونده‌های موجود و حسابرسی‌های که در پرونده‌های مختلف توسط آقای …… برادر بزرگم اعلام شده و مورد معامله و بررسی قرار نداده و رأی خود را به طور مبهم و برخلاف حقیقت صادر نموده است. به طور مثال بعضی از وارث با گرفتن اموال از برادرم ……صلح نموده‌اند که مدارک‌های مورد نظر مورد توجه داور محترم قرار نگرفت.

لذا از دادگاه محترم تقاضای رسیدگی مجدد وحسابرسی دقیق را خواستارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *