لایحه دفاعیه در پرونده ضرب و جرح

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده ضرب و جرح

لایحه دفاعیه در پرونده ضرب و جرح چه زمانی به کار ما می‌آید؟‌ در ضرب و جرح شخص شاکی و آسیب دیده می تواند بر اساس موارد آسیب، درخواست مجازات کند. برای هر نوع آسیب وارده بر جسم میزان مبلغی تایین شده که شخص شاکی و آسیب دیده می تواند از طریق وکیل متخصص و مربوطه دفاعیه را تنظیم و درخواست مجازات کند و میزان مشخص شده مجازات را به صورت مبلغی به عنوان دیه دریافت کند.

لایحه دفاعیه در پرونده ضرب و جرح

بسمه تعالی تاریخ: …………………
ریاست محترم شعبه دادگاه عمومی جزایی
موضوع: پرونده شماره …………………
سلام علیکم،
احتراماً باستحضار می‌رساند:

اینجانب ……………………………… شاکی پرونده کلاسه فوق هستم که وقت رسیدگی برای ………………… ساعت ۹ صبح تعیین گردیده؛ مراتب ذیل را باستحضار می‌رسانم:

وکیل متهم مدعی گردیده ……………………………… اینجانب را مورد ضرب و جرح قرار نداده، در حالیکه اولاً؛ گواهی پزشکی قانونی آثار جرح را با شئی نوک تیز تأیید کرده است. ثانیاً؛ در همان شب وقوع درگیری اینجانب به پاسگاه محل ( …………………) مراجعه کردم. سوابق در پاسگاه موجود است. ثالثاً؛ پیام¬هایی که متهم پرونده به گوشی تلفن اینجانب ارسال داشته، اثبات موضوع ضرب و جرح را روشن می¬سازد.
و نیز با مأموری که بدنبال متهم رفتم نامبرده متواری شده بود. در پیام تلفنی که در گوشی من موجود است اظهار داشته مرتیکه کسی که میگه بیا ……….. بیا ……….. دَم پاسگاه نمی¬رود ………..».
باتوجه به اینکه شهود قضیه مادرخانم و خواهر همسر می‌باشند و متهم هم باجناق من است، برای شهادت معذور هستند محتوی پرونده هم ادعای اینجانب را تأیید و اثبات می‌نماید. ضمن اینکه درخواست استعلام سابقه کیفری وی را ‌دارم. تقاضای رسیدگی و اتخاذ تصمیم شایسته مورد استدعاست.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *