لایحه دفاعیه در پرونده سرقت (رد اتهام دزدی)

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده سرقت

جهت رد اتهام سرقت یا دزدی، متهم باید با استناد به شهادت شهود یا هرگونه سند و مدرک دیگری که این اتهام و جرم سرقت را رد می‌کند. دفاعیه ای را تنظیم نماید. در ادامه متن می توانید نمونه از لایحه دفاعیه در پرونده سرقت را مشاهده نمایید.

لایحه دفاعیه در پرونده سرقت

بسمه تعالی

تاریخ: …….

ریاست محترم کل دادگستری …….

پیرو تقاضای اعمال ماده ۱۸ اصلاحی قانون تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب و تبصره اصلاحی آن مصوب ۱۳۸۵ نسبت به دادنامه شماره ……. در پرونده کلاسه ……. شعبه ……. شورای حل اختلاف ……. و دادنامه شماره ……. در پرونده کلاسه ……. شعبه ……. دادگاه عمومی ……. را به شرح زیر دارم.

آقای ……. در شرکت خدماتی ……. کار می‌کرد و اینجانب ……. پرسنل شرکت مذکور بودم اوایل سال ۸۷ نامبرده مدعی شد که مبلغ سیصد هزار تومان از کیف وی در شرکت سرقت شده و در این خصوص پرونده‌ای در مجتمع قضایی ……. تشکیل شد.

نهایتاً به لحاظ فقد دلیل رأی بر برائت اینجانب صادر گردید. در رابطه با همین موضوع و کینه‌ای که داشت دو فقره سفته به مبلغ سیصدهزار تومان (موضوع همین پرونده) و مبلغ دویست هزار تومان وجه نقد از من سرقت نمود چون سرنخی دست من نبود در خصوص سرقت سفته‌ها اقدامی نکردم به جهت اینکه شاهدی برای این موضوع نداشتم. پس از وصول اخطاریه از ناحیه شورای حل اختلاف متوجه شدم که سفته‌ها را آقای ……. سرقت نموده است.

در مرحله شورای حل اختلاف به علت بیماری و بستری بودن در جلسات رسیدگی حضور نداشتم و در مرحله دادگاه هم وقت رسیدگی تعیین نشد و طرفین به رسیدگی دعوت نشدیم و بدون حضور حتی یک جلسه در رسیدگی رأی شورای حل اختلاف عیناً تأیید شده است.

نتیجتاً با عنایت به اینکه خواهان بدوی سفته‌های سرقتی را اقدام به وصول کرده در این خصوص حاضر به اتیان سوگند هم می‌باشم. لذا آراء صادره خلاف بیّن شرع می‌باشد، لذا به استناد قانون اصلاح ماده ……. تشکیل دادگاه‌های عمومی و انقلاب مصوب و اصلاحیه مورخ ۸۵/۱۰/۴ تقاضای دستور اقدام مقتضی در جهت رسیدگی مجدد و اعاده دادرسی و نقض آراء صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *