لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند قطعی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند قطعی

لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند قطعی به معنای ارائه دلایل و مستندات قانونی به دادگاه برای دفاع از حقوق متهم در خصوص انتقال مالکیت یک ملک یا دارایی است. در این لایحه، وکیل متهم به بررسی صحت قراردادها، رضایت طرفین، شرایط قانونی و اجرایی انتقال سند، و مطابقت آن با قوانین ملکی می‌پردازد و مدارکی نظیر قراردادهای امضا شده، مدارک شناسایی، و تاییدیه‌های قانونی را به دادگاه ارائه می‌دهد. هدف از این لایحه، اثبات صحت انتقال سند، رفع موانع قانونی و حفاظت از حقوق مالکیت موکل است.

نوشتن لایحه دفاعیه در پرونده انتقال سند قطعی

سلام علیکم؛

احتراماً؛

اینجانب م. ن. فرزند ع. در تاریخ . ……  یک واحد آپارتمان به آقای ی. ل. فرزند حاجی با توجه به موارد زیر واگذار نمودم

  • مبلغ یک میلیون تومان معادل (۵ متر مربع آپارتمان) را بابت امتیاز وام و پرداخت اقساط ماهانه ۶٠ هزار تومان به مدت ۱۵ سال از ایشان کسر نمودم و حدود ٩۴ قسط آن را پرداخت نمودم تا تاریخ بهمن
  • موظف به ارائه سند و وکالت محضری به ایشان بودم به انتقال قطعی که در تاریخ  …… انجام شد، و ایشان زیر قولنامه اعلام دریافت نمودند.
  • خریدار در سال ۸۸ اختیاری اقدام به فک رهن بانک و پرداخت یکجا اقساط و اجرت انتقال سند قطعی نمود و همکاری لازم را با ایشان داشتم و سند را انتقال داد.
  • بعد از انتقال سند و تسویه حساب اخلاقی متأسفانه اقدام به طلب مبلغ وام تسویه شده نمود و از ارائه قولنامه جهت اطلاع دادگاه و آدرس صحیح اینجانب جهت حضور در دادگاه نمودار نمود.
  • از آن مقام محترم قضایی درخواست دارم با توجه به این که هیچ گونه مسئولیتی نسبت به پرداخت وام به صورت یکجا را نداشتم براساس قرارداد بانک ماهانه ۶٠ هزار تومان پرداخت نمایم شایان ذکر است. مبلغ یک میلیون تومان امتیاز وام در ابتدای قولنامه از مبلغ کل کسر نمودم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *