لایحه دفاعیه تنفیذ و تفاسخ

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تنفیذ و تفاسخ

هدف لایحه دفاعیه تنفیذ و تفاسخ توضیح و اثبات قانونی بودن درخواست تنفیذ یا تفاسخ و قانع کردن دادگاه به پذیرش این درخواست است. در ادامه نمونه ای از لایحه دفاعیه تنفیذ و تفاسخ را مشاهده می‌کنید.

نمونه ای از لایحه دفاعیه تنفیذ و تفاسخ

ریاست محترم و مستشاران مکرم شعبه …… تجدید نظر ……

با عرض سلام

احتراماً به وکالت از افراد تجدیدنظر خواه پرونده مفتوح در آن شعبه، معروض می­دارد:

خواسته موکلین اعلام و تنفیذ تفاسخ (اقاله قرارداد ۱۳۸۶ ……) موسوم به ( قرارداد شماره ۳) در خصوص استخراج زغال سنگ در معدن کوه سفید بوده که در این راستا همکار دیگر (وکیل دیگر موکلین) ضمن تقدیم دلایل و مدارک مقتضی، اهتمام لازم را جهت تشریح این خواسته به عمل آورده است. ملاحظه دادخواست تجدیدنظر و مستندات آن، مورد استدعاست.

در این راستا جهت تشریح خواسته و تشحذ ذهن آن قضات محترم معروض می‌دارد. با عنایت به مندرجات قرارداد شماره ۳ احراز می‌گردد که موضوع این قرارداد تولید و استخراج در محدوده لایه‌های ۱۰ p و ۱۱ p در قسمت شمال معدن کوه سفید و از مرز معدن تونل سی به سمت کلاته تا دره وسط معدن که دهنه سینه کار تونل کا ۲۸ است به طول حدود ۲۰۰ متر …… بنابراین به وضوح تمام محل موضوع قرارداد از نظر موقعیت مکانی برای طرفین مشخص و پیمانکار متعهد به انجام عملیات استخراج در آن محدوده و (نه تونل) گردیده است.

لذا وى مکلف بوده مجموع عملیات استخراج از قبیل احداث جاده، سنگرسازی احداث تونل و ریل و …… را در آن نقطه انجام دهد که حسب نظریات متعدد کارشناسی نامبرده هیچ یک از عملیات فوق را در آن محدوده، به عمل نیاورده و با توسل به بهانه‌های واهی از قبیل فقدان منابع معدنی یا هزینه بر بودن این عملیات، از موکل درخواست محدوده دیگر را می‌نماید.

لذا با توافق طرفین قرارداد مورخ ۱۳۸۶/۱۱/۱ موسوم به قرارداد شماره ۴ منعقد که به موجب آن تولید و استخراج زغال سنگ در محدوده لایه‌های p۳۰ و لایحه قبل از p۳۰ و در قسمت شمال معدن کوه سفید و از مرز معدن تونل سی به سمت کلانه رودبار تا اول جاده معدن کوه سفید که در مجاورت اکلن لایه p۱۰ می‌باشد به وی واگذار می‌گردد.

محدوده این قرارداد نیز از حیث موقعیت مکانی، برای طرفین مشخص بوده است. بدین سان، این قرارداد که از حیث تاریخ انعقاد موخر بر قرارداد شماره ۳ بوده حاوی مطالب و نکاتی است که تفاسخ قرارداد شماره ۳ را فوت میبخشد از جمله این قرائن موارد ذیل است:

(الف) صراحت بند مقرر در سطر دهم صفحه چهارم قرارداد که ممضی به امضاء طرفین است. با این عبارت که …… قرارداد درباره لایه p۱۰ که قبلاً نوشته شده بود با توافق فسخ شده و مسلم آنکه فسخ در این نوشتار به تفاسخ یا اقاله، توصیف می‌گردد.

(ب) انتقال عین دو فقره ودیعه مقرر در قرارداد شماره ۳ به قرارداد شماره ۴ در این راستا توجه آن قضات محترم را به سطور پایان دو فقره (قرارداد مورد بحث شماره ۳ و ۴)، معطوف می‌دارم. که با مداقه در آن احراز می‌گردد که دو فقره ودیعه (یک میلیون تومان نقد و چهارده میلیون تومان چک شماره …… بانک کشاورزی …… ) صادره از سوی تجدیدنظر خوانده مشابه بوده و عیناً در هر دو قرارداد تکراری شده است. لذا این امر حاکی از انتقال ودیعه از قرارداد سابق به لاحق و دلالت بر اقالقه قرارداد سابق دارد.

  • جهت تقویت خواسته و اثبات صحت آن، توجه آن قضات محترم را به فقرات متعدد نظر کارشناس معطوف می‌دارم. با این توضیح که جناب آقای …… (کارشناس پرونده) ضمن مداقه در قرارداد استماع اظهارات طرفین و مطلعین، حضور مکرر در محل و … به کرات واقعیت اقاله قرارداد شماره ۳ را مورد لحوق نظریه کارشناسی خود قرار داده است که از این جمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:

(الف) نظریه مورخ …… خطاب به شعبه دوم دادیاری…… عنایت به بند سوم مندرج در صفحه اول این نظریه مورد استدعاست.

(ب) نظریه مورخ…… خطاب به کلانتری …… دیباج عنایت به سطر ۱۴‌الی ۲۱ آن مورد استدعاست.

(ج) نظریه تکمیلی مورخ …… گزارش کارشناسی مورخ ……به عنایت به بند ۲ و ۴ این نظریه مورد استدعاست.

  • شهادت شهود حسب‌الاظهار موکل شهود متعددی از جمله مسجلین می‌نماید. ذیل قرارداد موضوع پرونده را توجیه می‌نماید که این مهم علی‌الظاهر از دید قاضی محترم بدوی مغفول مانده و فراتر متعاقب تشخیص آن شعبه مبنی بر فسخ دادنامه بدوی و لزوم رسیدگی مجدد به موضوع اقاله این امر مورد رسیدگی ماهوی در دادگاه بدوی قرار نگرفته صدور رأی شایسته مورد استدعاست. در ضمن، موکل حاضر به احضار شهود خود در صورت لزوم خواهد بود.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *