لایحه دفاعیه تقسیم ترکه و اجرت المثل

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تقسیم ترکه و اجرت المثل

لایحه دفاعیه تقسیم ترکه و اجرت المثل نشان می‌دهد تقسیم ترکه به‌درستی و بر اساس قوانین انجام شده یا دلایلی برای عدم پرداخت اجرت‌المثل وجود دارد. هدف اصلی از این لایحه، دفاع از حقوق قانونی متهم و تلاش برای رد یا کاهش ادعاهای مالی خواهان است.

تنظیم لایحه دفاعیه تقسیم ترکه و اجرت المثل

ریاست و قضات محترم دادگاه‌های تجدیدنظر اسناد ……

با سلام به وکالت از ج. ف. و غیره در مهلت قانونی مراتب احترام راست به دادنامه شماره ۹۰ شعبه اول دادگاه‌های …… که به خواسته تقسیم ترکه و اجرت المثل حکم احراز گردیده مراتب عرایض ذیل معروض گردید.

در خصوص ایفای موکلین مبنی بر اثبات مالکیت که دادخواست مجزا و مستقل مطرح نموده‌اند و واگذاری ملک مسکونی را توسط پدر بزرگشان به مرحوم پدرشان (علی) داشته‌اند و روستای …… ، و هم جواران و همسایگان همگی در جریان این موضوع بودند و موکلین گواه در خصوص ایشان عرضه و اعیانی و ساخت وساز توسط مرحوم پردشان منزل مسکونی- انبار- چای و (توتون) ارائه نموده‌اند،

و حتی بعضی از گواهان که فرصت حضور در معاینه محلی ندانسته‌اند در صورت تجدید دادگاه محترم حاضر به ادای شهادت در محکمه بوده‌اند که در خصوص اثبات مالکیت نفعاً ما در رأی اظهارنظر به عمل نیامده است، که مشخص نیست. این امر از بی‌توجهی دادگاه به خواسته موکلین بوده یا این که ناشی از سهو قلم بوده که بررسی این ممکلت دادنامه مورد ادعاست.

آنچه در پرونده قابل ذکر است. در نظریه کارشناس یک نفره در خصوص اجرت المثل تعیین نشده، بود و نه اظهار نظری به عمل آمده است و موکلین نیز تنها به نحو تقسیم اموال من بودند و هزینه ۳ نفره را واریز نمودند، و در این میان وکیل محترم تجدیدنظر خواندگان از دادگاه محترم بوده که کارشناسان ۳ نفره اجرت المثل نیز برای موکلین وی تعیین نمایند که دادگاه از کارشناسان خواسته بود که اجرت المثل تعیین نمایند که در این مورد دو ایراد وجود داشته است.

1- در نظریه یک نفره محبتی از اجرت المثل نشده، و هیچگونه اظهار نظر به عمل نیامده.

2- هزینه کارشناسی ۳ نفره را موکلین پرداخت نموده، در حالی که اجرت المثل علیه تعیین شده است.

ما به مراتب معنونه از قضات محترم دادگاه‌های تجدید نظر مستنداً به مواد ٣۴٨ بند الف. ج. هـ و تبصره مواد مرقوم ضمن نقض دادنامه اصرار به کپی و صدور حکم و تجدید نظر شایسته مورد استدعاست.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *