لایحه دفاعیه ایراد ضرب و جرح

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه ایراد ضرب و جرح

توضیحی کوتاه در مورد حادثه، زمان و مکان وقوع آن، و شرایطی که منجر به اتهام ضرب و جرح شده، بخشی از لایحه دفاعیه ایراد ضرب و جرح است که در ادامه نمونه ای از آن را مشاهده می‌کنید.

نمونه لایحه دفاعیه ایراد ضرب و جرح

بسمه تعالی

تاریخ: ……

دادیار محترم شعبه …… دادسرای عمومی و انقلاب ……

با سلام

احتراماً اینجانب به وکالت از …… فرزند …… در پرونده کلاسه …… در غالب لایحه تقدیر بیان می‌دارم طرح دعوی ایراد ضرب و جرح عمدی و استفاده از اسپری از سوی شاکی پرونده …… به دلایل ذیل کذب و بدون دلیل می‌باشد:

  1. موکل اتهام وارده را شدیداً انکار می‌نمایند و بیان می‌نمایند، در تاریخ اعلامی از سوی شاکی از رأس ساعت ۹ صبح‌الى ۵ غروب در محل کار خود بوده که فاصله‌ای حدود ۲۰۰ متر با شاکی داشته‌اند، شاکی در ابتدا در بازار ساکن بوده و موکل در انتهای بازار و در همین مورد شهود مطروحه که اداء شهادت نموده‌اند.
  2. شاکی ابتدا بر علیه شخصی به نام …… طرح دعوی نموده‌اند و محضر شده وی نیز اداء شهادت نموده که پس از صدور حکم و در مرحله اجرا مشخص می‌گردد که …… موکل نبوده‌اند و از سوی قاضی محترم اجراء احکام آزاد می‌شوند.
  3. شهود وی در جلسه اخیر مورخه …… حضور یافته‌اند که شناخت دقیقی از موکل نداشته‌اند، احدی از آنها به نام  …… تقی …… که اصلاً حضور موکل را در محل درگیری تأیید ننموده‌اند و اصلاً موکل را در حال ضرب و جرح مشاهده ننموده‌اند و شاهد دیگر است که این فرد می‌تواند دلیل بر اتهام وارده بر موکل شد.
  4. شاکی در شکوائیه خود اعلام داشته‌اند که چندین نفر وی را مورد ضرب و جرح قرار داده‌اند و احدی از آنها اسپری در دست داشته و از آن استفاده نموده است که این خود تردید در شناسایی مجرم می‌باشد
  5. در محل مورد ادعا شاکی که یک رستوران می‌باشد. دارای دوربین بوده که می‌توان درخواست فیلم آن را نموده و بجز آن مأمورین نیروی انتظامی و مأمورین شهرداری و اورژانس ۱۱۵ در آن حوالی می‌باشد که چنانچه درگیری در آن زمان و مکان رخ داده باشد. حتماً به رؤیت این اشخاص رسیده است. در پایان با وجود جمیع اوراق و محتویات پرونده و مستنداً به اصل ۳۷ از قانون اساسی و اصل برائت و ماده ۴ از قانون آیین دادرسی مصوب ۱۳۹۲ و ماده ۱۲۰ قانون مجازات اسلامی خواهان صدور قرار منع تعقیب موکل مورد تقاضا می‌باشد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *