لایحه دفاعیه استفاده از سند مجعول

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه استفاده از سند مجعول

لایحه دفاعیه استفاده از سند مجعول، مدرکی است که توسط متهم یا وکیل او به دادگاه ارائه می‌شود تا به اتهامات مطرح‌شده در خصوص استفاده از سند جعلی پاسخ دهد. این لایحه شامل دلایل، مستندات و شواهدی است که نشان می‌دهد متهم آگاهانه از سند جعلی استفاده نکرده یا اینکه سند مذکور به ناحق به عنوان جعلی معرفی شده است.

لایحه دفاعیه استفاده از سند مجعول

حضور ریاست محترم شعبه اول دادیاری …..

با سلام

احترماً در خصوص پرونده بایگانی ٩۵٠۵۶٢ دادیاری با موضوع استفاده از سند مجعول دعوی سرکار خانم ک. ز. علیه اینجانب بدین وسیله به استحضار عالی می‌رساند؛ اینجانب به مورخ …… حسب قرار قبلی به شاکی مراجعه نمودم و چک مورد نظر را از ایشان اخذ نمودم.

(در قبال تحویل مدارک که از ایشان داشته) در حین اخذ چک متوجه خط خوردگی آن گردیدم که پس از اعتراض بر موضوع شاکی بنده مرا آسوده خاطر نمود و متأسفانه پس از برگشت چک و طرح دعوی اینجانب علیه شاکی محترم مبنی بر صدور چک بلامحل پس از ارجاع امر به کارشناسی محرز گردید که سند جعل می‌باشد،

و شاکی در پرونده فوق‌الذکر اشاره داشته که چک را به بنده تحویل نداده و به شخص ثالثی تحویل داده و وی چک را به بنده منتقل نموده است، که در خصوص اثبات ادعای خود مبنی بر دریافت چک از شاکی محترم شهود موجود می‌باشند که در صورت دستور دادگاه محترم حاضر خواهند گردید. ضمن این که همان طور که در پرونده استنادی (صدور چک بلامحل) در نظریه کارشناسی محرز است.

مبلغ چک توسط اینجانب و با خط بنده تغییر نیافته، چنین به نظر می‌آید که چک سابقاً تحت تصرف شخص دیگری بوده و سپس عودت چک به خانم …… با مراجعه بنده به وی اقدام به تغییر مبلغ گردیده و چک مجدداً با اصلاحات تحویل بنده شده است؛ لذا نظر به این که اینجانب هیچگونه سوءنیتی نداشته‌ام و ندارم اتهام متوجه اینجانب نمی‌‌باشد.

ضمن این که شاهدین بسیاری موجود می‌باشند که مطلع بر این امر هستند که بنده مبلغی بیش از مبلغ چک از شاکی محترم طلبکار می‌باشم، و از قاضی محترم تقاضا دارم فرصتی عنایت تا شهود خود را جهت اثبات ادعا حاضر نمایم.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *