لایحه دفاعیه اجرت المثل مال الاجاره

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه اجرت المثل مال الاجاره

لایحه دفاعیه اجرت‌المثل مال‌الاجاره به معنای ارائه دلایل و مستندات قانونی به دادگاه برای دفاع از حقوق متهم در خصوص پرداخت اجرت‌المثل، یعنی اجاره‌بهای عادله و منصفانه برای استفاده از ملکی بدون قرارداد اجاره رسمی است. در این لایحه، وکیل متهم به بررسی دقیق مدت استفاده، شرایط ملک، و عرف منطقه می‌پردازد و مدارکی نظیر گزارش کارشناس رسمی دادگستری، شهود، و مدارک مرتبط با ملک و مدت استفاده را به دادگاه ارائه می‌دهد. هدف از این لایحه، تعیین اجرت‌المثل منصفانه و اثبات پرداخت‌های قبلی یا رفع اتهامات مرتبط با استفاده ناعادلانه از ملک است.

نوشتن لایحه دفاعیه اجرت المثل مال الاجاره

معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان ……

سلام علیکم

احتراماً؛ به دلایل ذیل اعتراض خود را به نتیجه کارشناسی اعلام می‌دارم؛

1- اینجانب در تاریخ پایان قرارداد …… وسایل خانه را جمع کرده‌ام و منتظر عودت مبلغ ودیعه برای تخلیه خانه بودم و هیچ قراردادی با مالک برای ادامه سکونت نداشتم (شاهد بنگاه … )

2- در خصوص خسارت وارده معروض می‌دارد که پس از اعلام آمادگی مبلغ ودیعه از طرف آقای پ (شاکی در تاریخ …… اینجانب خانه را در تاریخ …… تخلیه (با زمان اعلام شده از طرف کلانتری محل) و خانه را صحیح و سالم با حضور نماینده بنگاه تحویل آقای ک. مالک قبلی خانه که از طرف آقای پ. مالک جدید برای دریافت کلید به بنگاه‌امده بود دادم این که از تاریخ تحویل خانه ……  تا تاریخ زمان کارشناسی خانه …… چه بر سرخانه‌امده و چه خسارتی وارد شد. اینجانب قبول ندارم.

3- در خصوص اجرت المثل برآورد کل مبلغ چهارصد هزار تومان ماهیانه برای ارزش منطقه‌ای خانه توسط کارشناس محترم دادگستری را قبول دارم، لیکن ودیعه هفت میلیون تومان اینجانب که از تاریخ …… لغایت ……  در اختیار آقای ب. شاکی بود و ایشان توان استرداد آن را نداشت می¬بایست از مبلغ ماهیانه برآورد شده کسر گردد.

باکمال احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *