لایحه توهین به اشخاص عادی و ایراد ضرب و جرح

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه توهین به اشخاص عادی

یکی از نکاتی که بسیاری از افراد به آن توجه ندارند، رعایت احترام و ارزش دیگران است. هتک حرمت دیگران و بی احترامی جرم استو و بر طبق قانون شامل مجازات می‌شود. اما شما می توانید با تنظیم لایحه ای در دادگاه از خود دفاع نمایید. در ادامه این متن می توانید نمونه ای از لایحه تنظیم شده توسط وکیل را مشاهذه کنید. برای مطالعه لایحه توهین به اشخاص عادی و ایراد ضرب و جرح تا انتهای این مطلب را همراه ما باشید :

نمونه لایحه توهین به اشخاص عادی

بسمه تعالی

تاریخ:……

به دادیار محترم شعبه …… دادسرای عمومی انقلاب ……

با سلام؛

احتراماً اینجانب …… طی اخطاریه احضاریه در مقام متهم و با عنوان اتهام انتسابی دائر به توهین به اشخاصی عادی طی کلاسه …… مورخه …… بشرح ذیل مطالبی را جهت اطلاع خدمتتان بعرض می‌رسانم:

در ابتدا نامبردگان به اصطلاح شاکی یعنی سرکار خانم …… (……)، آقای …… (……) و آقای …… (……) می‌باشند.

اینجانب جملگی در ملکی که مالکیت …… بوده و در ۳ واحد همسایه (واحد 1 ……، واحد ۲ ……، واحد ۳ ……، سرکار خانم …… در کنار هم زندگی می‌کردیم و همچنان زندگی می‌کنیم.

متأسفانه در مورخه …… حدوداً ساعت ۲۳:۰۰ طی درگیری لفظی فی مابین من و همسرم که با دخالت افراد خانواده همسرم از جمله آقای …… که با سلاح سرد (باتوم) فلزی متعلق به نیروهای انتظامی می‌باشد؛

بناگهان بسویم حمله ور شده و با فحاشی ناموسی در حضور پدر و مادرم (که بدلیل همین درگیری در منزلم حاضر و به عنوان بزرگتر جهت حل و فصل و میانجیگری حاضر گردیده بودند)، مرا مورد ضرب و شتم بسیار وحشیانه قرارداد.

تا جائیکه اینجانب اصلاً فکر درگیری فیزیکی را با نامبرده در سر نمی‌پروراندم که با اولین ضربه فنر آهنی بسیار قدرتی و سنگین که قدرت کلام را در من از بین برده بود با بیش از چندین ضربه به اصطلاح داغون شدم، کسی قدرت واسطه گیری فیمابین را از ترس ضرب و شتم و ناقص شدن بخود نداد و فقط طی تماس تلفنی به پلیس ۱۱۰ سعی در حضور مأمور قانونی داشتند،

این مهم به رؤیت رسید و طی شکایتم از آقای …… به شکایت دیگر که حکم پدر و مادرم را دارند؛ اما در درگیری حرکاتشان تحریک آمیز بوده در نهایت ثبت شکایتم طی گزارش مکتوب و تحویلم گردید.

که در تاریخ …… فردای روز (درگیری با حضور در مرجع ذیصلاح و قضایی از جمله مرجع محترم پزشکی قانونی و معاینه و اعلام گزارش مربوط به دادگاه و ضمیمه به کلاسه …… مورخه …… واگذاری به شعبه …… شورای حل اختلاف مجتمع شهید …… جهت بررسی اعلام گردیده که از سویم پیگیری کرده اقدامات لازم را مبذول داشتم.

در صورت عنایت آن مقام محترم در گزارش پلیس ۱۱۰ که آقای …… در حضور مأمور قانون و در همین مأموریت فحاشی ناموسی به زحمتکشان نیروی انتظامی با لفظ بسیار رکیک ناموسی ثبت در گزارش مکتوب ‌شده، دقیقاً از شکایت نامبردگان و صدق گفتارشان متوجه تهمت آنان خواهید شد.

جناب دادیار محترم، جسد نیمه جان بنده با حضور دایی و بردارم در صحنه درگیری جهت جابجایی از یکطرف به رؤیت رسید که همسو با بنده هیکل نمیه جان پدر و مادرم که بیماری قلبی و تحت درمان را پشت سر میگذارند و نیمه بیهوش از کتک خوردنم در حال بسیار بدی سپری می‌کردند را در هر صورت از محل درگیری خارج کرده و بسمت منزل پدرم ما را همراهی کردند.

آقای …… در حضور مردم مرا بارها تهدید به مرگ با تفنگ در منزلش که ۲ لول بوده کرده که از هم اکنون بنده اعلام مکتوب می‌نمایم با آن حمله وحشیانه غیرانسانی اینجانب و خانواده‌ام تأمین جانی نداشته و نداریم.

نسبت به تهمت فحاشی بدلیل اینکه باید صادق باشم و همچنین عدم وضعیت روحی و جسمی در سلامتی و حفظ روانم از آنچه که بر من زیر دست آقای …… گذشته یاد بیاناتم در آن لحظه از عصبانیتم و غیره در وضعیت غیر عادیم نبوده و نیستم. لذا رسیدگی به این مطلب که در صورت بروز از سویم، مسلماً در جبران شنود فحاشی‌های بسیار زشت و رکیک ناموسی و غیره از سوی شکّات فوق بوده را بقضاوت در مقام عالی قضایی بشما سرور عزیز بزرگوار می­سپارم.

در پایان بدلیل اینکه این ۲ پرونده با اینکه بنده در ابتدا شاکی ضرب و شتم فحاشی رکیک ناموسی، تهدید به مرگ، ارعاب از عربده کشی و غیره که طی استعلام در محل از صحت و سقم بیاناتم در نزد همسایه‌ها متوجه آنچه گذشته می­شوید.

در نهایت به هم مرتبط بوده، جهت بررسی در یک شعبه مشترک و در یک پرونده جمع نمائید. حال آن بزرگوار طی خواسته‌ام یا این پرونده را در جهت بررسی دقیقتر جامعتر و کاملتر در صورت امکان به شعبه ۲۰ شورای حل اختلاف ارسال نمائید.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *