لایحه اعتراض به منع تعقیب خیانت در امانت

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه اعتراض به منع تعقیب خیانت در امانت

با ارائه لایحه اعتراض به منع تعقیب خیانت در امانت شاکی دلایل خود را برای نادرست بودن این تصمیم و لزوم ادامه تعقیب کیفری ارائه می‌دهد. در ادامه نمونه ای از این لایحه را مشاهده می‌کنید.

نمونه لایحه اعتراض به منع تعقیب خیانت در امانت

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم …… اول دادیاری دادسرای عمومی ……

سلام علیکم؛

با احترام به وکالت از آقای …… پرونده کلاسه …… آن شعبه که از سوی شاکی تحت عنوان خیانت در امانت موضوع یک فقره چک …… تومانی در حال رسیدگی بوده با توجه به اظهارات شاکی و شهود و دفاعیات موکل و لازم دیدم جهت تشحیذ ذهنی آن مقام محترم ورد اتهام وارده به موکل محترم مطالبی به استحضار آن مقام محترم برسد.

*شاکی بصراحت مدعی است که چک صادره به موکل بابت بدهی وامی بوده که از موکل دریافت کرده، و وجه آن را پرداخت نمود در صورتی که وفـق ۱۹۸ قانون آیین دادرسی مدنی درصورتی که حق یا دینی برعهده کسی ثابت شود.

اصل بقاء آن است مگر اینکه خلافش ثابت شود. ولی شاکی تاکنون هیچ مدرک و سندی که دلالت بر پرداخت وجه (اقساط) از ناحیه شاکی به موکل نماید را به محکمه ارایه نداده و ادعای اینکه اسناد و مدارک در شرکت در ید موکل بوده واهی و کذب محض است چراکه:

اولاً- بدهی شاکی شخصی بوده و ارتباطی به شرکت نداشته تا مدارک شرکت باشد.

ثانیاً- شاکی مدیر عامل شرکت و به تمامی اسناد و مدارک دسترسی داشته و حسابدار زیر مجموعه نامبرده بوده.

ثالثاً- شاکی باید جهت اثبات ادعای خود مدرک ارایه دهد که ادعای شاکی خلاف جریان دادرسی و مردود بوده است.

*شاکی جهت اثبات ادعای خود شخصی به نام اردلان …… را تعرفه نموده که متأسفانه اظهارات مشارالیه زمانی که موکل حضور نداشته، اخذ گردیده که توأم با دروغ بوده و هرچند گواه اظهار داشته که چک مورد نظر اطلاعی نداشته و آقای …… حدود …… تومان بدهکار بوده ولی با کتمان این حقیقت که موکل به ایشان تماس تلفنی گرفته و گفته‌اند که جهت شهادت به دادسرا بیاید. ولی مشاورالیه امتناع نموده در حالیکه شاکی در نزد آن مقام محترم اظهار داشته.

که موکل فقط تماس گرفته و چیزی راجع به دادسرا نگفته، دروغ آقای اردلان …… از این مطلب کشف می‌شود که خودش در اظهاراتش گفته که آقای …… بعد از یکسال تماس گرفت.

سؤال اینجاست اگر موکل بعد از یک سال با وی تماس میگیرد، حتماً موضوع مهمی را باید به اطلاع وی برساند لذا صرف خبر احوال نمی‌تواند باعث تماس شود. درخصوص برگ گزارش گردش حساب از تاریخ …… تا …… گواه اظهار داشته که همان پرینت را به …… دادم ولی …… پرینت را امضاء نکرد.

فقط خودم امضاء کردم و در ادامه می‌گوید نمی‌دانم چرا امضاء نکرده سؤال از گواه این است با توجه به اینکه …… ۵/۵۰۰/۰۰۰ تومان بدهکار بود چرا گزارش گردش حساب عدد صفر را نشان داد.

و چرا حسابدار بدون اجازه و امضاء موکل آنهم زمانی که شاکی از کار برکنار شده بود مدرکیه را تحویل وی داده باتوجه به این مهم که آقای اردلان …… از عوامل …… در کارخانه بوده پرواضح است اظهارات ضدونقیض وی غیر واقعی و یک جانبه بوده و ارزش قضایی ندارد حتماً موکل به مدرکیه گزارش گردش حساب که به آن شعبه ارایه شده اظهار تردید و انکار نموده و ساختگی بودن آن را اعلام تقاضای بررسی نسبت به این موضوع را خواستارم.

*در جلسه رسیدگی موکل با ارایه صورت جلسه هیأت مدیره که در تاریخ …… در ۳ برگ که به امضاء آقای …… رسیده که در صفحه دوم آن بدهی …… …… به شرکت تا تاریخ …… مبلغ …… ریال امانتی دست آقای(……) و مبلغ …… ریال (امانتی نزد شرکت ‌البرز …) که %۵۰ سهام آن متعلق به شاکی بوده اعلام شده و از محضر دادیار محترم درخواست کردم که چه مدرک و سندی شاکی در دست دارد که این دیون خود را پرداخته؟

که خوشبختانه شاکی با پذیرش امضاء ذیل سند از پاسخ طفره رفته و مضافاً اینکه از تاریخ …… تاریخ تنظیم صورت جلسه (اقرار به دین 9 تا تاریخ …… که شاکی از کار برکنار شده چه مدرک و سندی دارند که بدهی‌های خود حداقل بالغ بر …… میلیون تومان بوده پرداخت کرده؟ که هیچ مدرکی جز بیان شاهد که از عوامل خودش ارایه نکرده است و سؤال اینجاست شاکی که مدیر عامل شرکت بوده در زمان مدیریت خود اگر وجهی پرداخت کرده و سندی در اختیار ندارد چطور و چگونه بعد از خروج از کارخانه بدون اذن موکل برگ گزارش گردش حساب تحصیل می‌کند؟

دادیار محترم بدلالت تصویر مصدق شده، دستور صدور چک بتاریخ …… آقای على …… مبلغ …… ریال معادل …… میلیون تومان وام از موکل دریافت که به حساب شخصی ایشان واریز شده که بابت وام صد میلیون تومانی فقط یک فقره چک موضوع دعوی صادر و ادعای دریافت وام ۵۰ میلیون تومانی دروغ و همان چکی را که صادر کرده ریالی اقساط آن را پرداخت ننموده.

اساساً طرح شکایت خیانت در امانت موضوع این چک زمانی مطرح شده که موکل چک را به شخص ثالثی بابت بدهی انتقال و در شعبه هشتم حقوقی علیه وی طرح دعوی گردیده و در جهت اطاله دادرسی مبادرت به طرح شکایت کرده که نزد دادیار محترم در پاسخ به این سؤال که چقدر وام گرفته‌ای گفت نمی‌دانم که اظهاراتش کذب ‌بوده.

صرف نظر اینکه موضوع دارای ماهیت حقوقی بوده و سوءنیتی در رفتار موکل نبوده، علیهذا شاکی هیچ مدرک و مستندی که دلالت بر پرداخت بدهی خود به محکمه ارایه نکرد شهود تعرفه شده همگی از عوامل سابق وی در کارخانه بوده یا کارخانه اخراج و یا با موکل عداوت داشته و قابلیت جرح نداشته که سابقاً باستحضار آن مقام محترم رسیده ضمن رد ادعای شاکی صدور و قرار منع تعقیب را از آن مقام محترم را خواستارم.

استدعا دارم تصویری از برگ گزارش گردش حساب یا هزینه شخصی در اختیار اینجانب قرار دهید.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *