دعوى متقابل، تقاضای صدور حکم به الزام تمکین زوجه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حكم به الزام تمكين زوجه

تقاضای صدور حکم به الزام تمکین زوج، درخواستی است که زوجه از دادگاه می‌خواهد تا زوج را به انجام وظایف زناشویی و بازگشت به زندگی مشترک ملزم کند. این درخواست معمولاً زمانی مطرح می‌شود که زوجه بدون دلیل موجه از انجام وظایف خود سر باز زند.

تقاضای صدور حکم به الزام تمکین زوجه

تقاضای صدور حکم به الزام تمکین زوجه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

با کسب استیذان از محضر مقدس دادگاه ضمن معرفی خویش به عنوان وکیل خواهان …… به استحضار عالی می‌رساند:

موکل مطابق سند نکاحیه شماره …… تنظیمی در دفتر خانه شماره …… در تاریخ ۹۱/۴/۱۵ خورشیدی مبادرت به عقد ازدواج دائم با خوانده (خانم ……) نموده است، موکل و خوانده از تاریخ ۹۱/۴/۱۵ لغایت ۹۱/۱۱/۲۲ در منزل موکل با هم زندگی می‌کردند. موکل در این مدت نفقه ایشان را پرداخت می‌کرده است و خوانده از لحاظ مسکن، غذا، مسافرت، اثاث البیت، در رفاه کامل قرار داشته و موکل برای ایشان از هیچ لحاظ کم و کسر نگذاشته است.

متأسفانه از تاریخ ۹۱/۱۱/۲۲ خوانده بدون اخذ اجازه از موکل اینجانب و بدون دلیل منزل مشترک را ترک نموده است و در منزل پدرش زندگی می‌کند و با مراجعات مکرر با مشارالیها نامبرده حاضر به بازگشت به منزل مشترک نشده است و هیچ اهمیتی به تقاضاهای موکل نداده است، لذا همانطور که مستحضرید پرداخت نفقه توسط زوج فرع بر تمکین از طرف زوجه است و وقتی زوجه از ادای وظایف زوجیت (تمکین) عام و خاص سرباز زند، حق مطالبه نفقه ندارد.

با عنایت به مطلب بیان شده در سطور بالا زوج (موکل) آمادگی خود را جهت بردن زوجه به سر زندگی اعلام می‌دارد و صدور حکم بر الزام خوانده به مراجعت بر سر زندگی اعلام می‌دارد و صدور حکم الزام خوانده به مراجعت بر سر زندگی و تمکین از زوج مستنداً به ماده ۱۱۱۴ و ۱۱۰۲ و ۱۱۰۸ ق.م. و دیگر موازین شرعی و قانونی مورد استدعا می‌باشد،

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *