تقاضای صدور حکم طلاق برای جلوگیری از تشدید عسر و حرج موکله و فرزندان

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور حکم طلاق برای جلوگیری از تشدید عسر و حرج

در مواردی که ادامه زندگی مشترک برای زن موجب تشدید عسر و حرج (سختی و مشقت شدید) شود، دادگاه می‌تواند حکم طلاق را صادر کند. عسر و حرج ممکن است ناشی از عواملی مانند سوء رفتار، اعتیاد، بیماری یا عدم تامین نیازهای اساسی زن باشد. هدف از صدور این حکم، حفظ حقوق و سلامت روانی و جسمی زن است. در ادامه می توانید نمونه ای از تقاضای صدور حکم طلاق برای جلوگیری از تشدید عسر و حرج موکله و فرزندان را مشاهده نمایید.

صدور حکم طلاق برای جلوگیری از تشدید عسر و حرج

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده …….

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

موکله طی سند رسمی ازدواج شماره …… مورخ …… که طی شماره ترتیب …… ثبت دفترخانه ازدواج شماره …… گردیده با خوانده ازدواج دائم نموده است و ماحصل این ازدواج دو فرزند مشترک به نامهای …… هجده ساله و …… یازده ساله می‌باشد، خوانده محترم ……. از پرداخت نفقه موکله و فرزندان مشترک خودداری نموده و ترک زندگی مشترک کرده و وظائفش را به جا نمی‌آورد که در نتیجه عسر و حرج شدیدی در زندگی برای موکله و فرزندانش به وجود آمده است و از تاریخ .. هیچگونه مبلغی به موکله و فرزندانش از بابت منزل استیجاری و نفقه پرداخت ننموده است.

این در حالی است که قبلاً به پرداخت نفقه موکله محکوم گردیده است که رأی آن متعاقباً به دادگاه محترم ارائه خواهد شد. از طرفی نیز اقدام به تجدید فراش و ازدواج موقت نموده است.

على هذا با عنایت به مراتب معنونه و در راستای جلوگیری از تشدید عسر و حرج موکله و فرزندانش تقاضای صدور حکم بر طلاق به استناد مواد ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ قانون مدنی با احتساب کلیه خسارات وارده اعم از حق الوکاله وکیل خسارات دادرسی و سایر خسارات و هزینه‌های احتمالی دادرسی مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

 امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *