صدور حکم طلاق به استناد شروط عقد نامه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور حکم طلاق به استناد شروط عقد نامه

صدور حکم طلاق به استناد شروط عقد نامه درخواستی است که زن یا مرد از دادگاه برای صدور حکم طلاق بر اساس شرایط و تعهداتی است که در عقدنامه قید شده و اکنون محقق شده‌اند. این شروط می‌توانند شامل مواردی مانند عدم پرداخت نفقه، سوء رفتار، یا ترک زندگی مشترک باشند. در این صورت، دادگاه با بررسی تحقق این شروط، حکم طلاق را صادر می‌کند.

نمونه ای از  صدور حکم طلاق به استناد شروط عقد نامه

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

با توجه به عقدنامه پیوست موکل خانم …… (خواهان) همسر دائمی آقای …… (خوانده) می‌باشد، با توجه به اینکه خوانده از بندهای اول و هشتم عقدنامه تخلف نموده به این توضیح که خوانده علیرغم ترک انفاق بیش از یکسال برابر دادنامه استنادی صادره از حوزه …… شورای حل اختلاف مستقر در دادگاه خانواده، همچنین قریب یکسال و اندی است که بدون عذر موجه اقدام به ترک زندگی مشترک نموده‌اند.

بنابراین نظر به اینکه زوج ضمن عقد نکاح به موکل وکالت بلاعزل با حق توکیل به غیر داده است که در صورت تحقق هر یک از موارد دوازده گانه مندرج در سند ازدواج و تخلف از هر یک از آنها خود را به یکی از انواع طلاق اعم از رجعی یا بائن به انتخاب موکل مطلقه نماید.

اکنون با توجه به موارد فوق الذکر و همچنین مستنداً به مواد ۱۱۲۹ و ۱۱۳۰ قانون مدنی و تبصره الحاقی به ماده قانونی اخیرالذکر؛ تقاضای رسیدگی و صدور حکم طلاق به صورت خلعی با بذل یک سکه از مهریه مورد استدعا می‌باشد.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *