لایحه دفاعیه پرونده ایراد صدمه غیر عمدی ناشی از تصادف

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
دفاعیه پرونده ایراد صدمه غیر عمدی ناشی از تصادف

مجازات ایراد صدمه بدنی غیر عمدی در تصادفات رانندگی با توجه با آسیب و خسارتی که از حادثه مزبور حاصل می شود متفاوت می باشد و قانون گذار صدمات بدنی را در قانون لحاظ نموده است و جهت ارتکاب آن ها مجازات در نظر گرفته است.

بدیهی است چنانچه بی احتیاطی و بی مبالاتی و یا عدم مهارت راننده در رانندگی یا تصدی وسیله نقلیه منجر به مرگ نشود اما باعث خسارت های جسمی و دماغی برای فردی شود، این امر نیز قابل پیگیری است و قانون گذار برای راننده متخطی مجازات حبس و دیه را در نظر گرفته است. در ادامه نمونه لایحه دفاعیه پرونده ایراد صدمه غیر عمدی ناشی از تصادف را مشاهده می‌کنید.

لایحه دفاعیه پرونده ایراد صدمه غیر عمدی ناشی از تصادف

بسمه تعالی تاریخ: …………………
دادستان محترم عمومی و انقلاب ………………… …………………
موضوع: پرونده کلاسه ……………………………..
سلام علیکم،
احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق ………………… اینجانب ……………………………… به اتهام ایراد صدمه غیر عمدی ناشی از تصادف ……………………………… محکوم گردیده که شماره احکام ………………… علیرغم اینکه بیش از ۲ سال از صدور حکم و حدود ۴ سال از زمان تصادف گذشته ولی تاکنون رأی صادره به مرحله اجرا در نیامده و دیه وصول نشده است.
محکوم علیه و ضامن وی هر دو متواری هستند و باتوجه به اینکه تأمین اخذ شده جواز کسبی با اعتبار شش ماهه بوده است.
مراجعات مکرری به اجرای احکام و شعبه ……….. دادگاه عمومی جزایی ……….. داشتم. برگ جلب سیار محکوم علیه صادر شده ولی تاکنون نتیجه‌ای نداشته است. از جهت اینکه از متهم پرونده تأمین کافی که ضمانت اجرایی باشد، اخذ نشده و ایــن موضوع باعث تضییع حق بنده که فردی کارگر و بیسواد و عائله¬مند هستم؛ شده است.
استدعای دستور اقدام مقتضی در جهت اجرای حکم و وصول دیه و احقاق حق خود را دارم.

با تقدیم احترام
نام و نام خانوادگی
امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *