لایحه دفاعیه خسارت وارده به خودرو

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه خسارت وارده به خودرو

در لایحه دفاعیه خسارت وارده به خودرو مدارک و شواهدی مانند گزارش پلیس، شهادت شهود، تصاویر و فیلم‌های مربوط به حادثه، و گزارش کارشناس فنی که می‌تواند نشان‌دهنده عدم تقصیر یا کاهش مسئولیت فرد باشد، ارائه می‌شود که در ادامه نمونه ای از این لایحه را مشاهده خواهید کرد.

نگارش لایحه دفاعیه خسارت وارده به خودرو

قاضی محترم شعبه …… شورای حل اختلاف……

با احترام به استحضار می‌رساند که:

اینجانب …… به دادنامه صادره در پرونده کلاسه …… شماره …… مورخ …… معترض بوده و تقاضای رسیدگی مجدد آن را ‌دارم. زیرا اولاً اینجانب مالک اتومبیل فوق‌الذکر هستم ولی راننده و راکب اتومبیل فوق در زمان تصادف یا قبل یا بعد از آن نبودم چون اتومبیل فوق‌الذکر تحویل ……بوده و هست؛ و در این رابطه شاهد دارم که اصلاً اتومبیل مورد نظر چه در زمان حادثه و چه با بعد از حادثه مورد ادعا اتومبیل فوق‌الذکر در اختیار اینجانب نبوده و نیست.

ثانیاً- طبق کدام نظریه کارشناس یا افسر کاردان فنی در آن حادثه مـن یا کارگرم آقای …… مقصر شناخته شده­ایم؛ در صورتی که هم اگر افسر کاردان فنــی مــن یـا کارگرم را مقصر دانسته چرا نظریه کارشناس به اینجانبان ابلاغ نشده است. آیا صرف ادعای فردی مبنی بر ایراد خسارت می‌توان طرف مقابل آن را محکوم کرد؟

از همه مهمتر اینکه خواهان مدعی شده که آقای …… با خودرو اینجانب برخورد نمود و موجب خسارات فراوان به خودرو اینجانب گردید (بند دادنامه) چگونه قاضی محترم اظهارات و خواسته خواهان را توجه ننموده اینجانب را به صرف مالک خودرو بودن محکوم به پرداخت خسارت کرده است؟

در صورتی که مطلق قوانین مسئولیت مدنی و قانونی مدنی کشور قاضی محترم باید رابطه اقدام و اعمال شخصی با خسارت وارده را احراز نماید بعد حکم صادر ‌کند، رابطه اقدام و اعمال اینجانب با حادثه چه بوده است آیا صرف مالک بودن اتومبیل دلیل بروارد کردن خسارت به خواهان از طرف اینجانب است در صورتی که خواهان خود اعلام نموده که خوانده ردیف دوم …… با خودرو اینجانب برخورد نموده است.

از همه مهمتر اینکه قاضی محترم توجه نداشته که مدعی باید دلیل برادعای خود بیاورد نه مدعی علیه شخص مدعی در دادخواست خود مدعی است آقای …… راننده بوده با اینکه دلیلی بر تقصیر او ذکر نکرده و اگر هم کارشناس یا افسر کاروان فنی هم آقای…… را هم مقصر داشته باشد نظریه به ایشان ابلاغ نشده با این حال صرف درست بودن ادعا خواهان مبنی بر راننده بودن …… چه رابطی به اینجانب دارد که باید خسارتی را شخص دیگری وارد کرده محکوم به پرداخت شوم؟

دریابان جهت اثبات ادعای خود که در آن تاریخ بنده اصلاً راننده اتومبیل فوق نبودم شاهد دارم و حاضر معرفی نمایم با این اوصاف از قاضی محترم تقاضای رد دادخواست خواهان را دارم.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *