لایحه دفاعیه تجدیدنظر خواهی از رأی شعبه

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
لایحه دفاعیه تجدیدنظر خواهی از رأی شعبه

لایحه دفاعیه تجدیدنظر خواهی از رأی شعبه از جانب شخصی که از رأی صادره توسط دادگاه بدوی یا شعبه ناراضی است، تهیه و به دادگاه تجدیدنظر ارائه می‌شود. مواردی که در این لایحه مطرح می‌شوند معمولاً شامل اشتباهات حقوقی، نقص در دادرسی، عدم توجه به مستندات و دلایل موجود، یا تفسیر نادرست قوانین و مقررات می‌باشد. در این مطلب نمونه از لایحه دفاعیه تجدیدنظر خواهی از رأی شعبه را مشاهده خواهید کرد.

نمونه ای از لایحه دفاعیه تجدیدنظر خواهی از رأی شعبه

ریاست و مستشاران محترم شعبه …… دادگاه تجدیدنظر استان ……

سلام علیکم؛

احتراماً در پاسخ به تجدیدنظر خواهی آقای …… از دادنامه شماره …… صادره از شعبه …… دادگاه عمومی …… توضیحات و دفاعیات زیر را به استحضار می‌رساند:

*بین موکل اینجانب آقای …… و تجدیدنظر خواه آقای …… در خصوص پرونده یعنی استخراج معدن در محدوده p۱۰ و p۱۱ صرفاً در قرارداد وجود دارد. تفاوت اساسی این دو قرارداد هم در یک مورد است و آن اینکه در قرارداد کارفرما از ۲۵ درصد به ۲۰ درصد کاهش یافته است قرارداد دوم معتبر و سالها در حال اجرا است و اتمام بهره برداری از معدن است. سایر قراردادها که تعداد ۵ مورد نیز خارج از موضوع پرونده حاضر است.

*تجدیدنظر خواه با همدستی شخص دیگری به نام آقای …… در ایام تعطیلات نوروز سال ۱۳۹۲ اقدام به تصرف عدوانی معدن موکل نموده است.

از آنجا که به موجب رأی شعبه محترم ششم دادگاه تجدیدنظر آقای ……….. به رفع تصرف عدوانی محکوم شده است و تجدیدنظر خواه آقای …… این معدن را به طور غیرقانونی ظاهراً با قرارداد عادی به ایشان واگذار نموده است، برای گریز از اجرای حکم رفع تصرف عدوانی دعوای تقابل تحت عنوان اقاله یا تفاسخ طرح نموده است.

*وکیل محترم تجدیدنظر خواه اعلام نموده است که در سال ۱۳۸۶ قرارداد اقاله شده است این ادعا نادرست است زیرا اگر از سال ۸۶ فسخ یا اقاله صورت گرفته بود چرا تاکنون اقدامی نشده است به علاوه تاریخ قرارداد مورد ادعای اقاله ……است.

در حالی که چند روز بعد یعنی …… تجدیدنظر خواه موکل را به سازمان تامین اجتماعی معرفی نموده و کد بیمه به نام موکل آخر سالهاست که در لایه p۱۰ و p ۱۱ معرفی کارفرما تجدیدنظر خواه حق کارگران خود را واریز می‌نماید.

*نظریات کارشناسی که بعضاً مربوط به پرونده‌های گذشته یا چند سال قبل می‌باشد موید ادعای تجدیدنظر خواه نمی‌باشد به علاوه اقاله یک امر حقوقی و قضایی است که تشخیص آن با مرجع محترم قضایی است نه در صلاحیت کارشناس به علاوه کارشناس چنین امری را تأیید نکرده است.

*تجدیدنظر خواه دعوایی در شعبه …… دادگاه عمومی …… تحت عنوان مطالبه‌ی بهای ذغال و خواسته‌های دیگر طرح نموده در این پرونده که در شعبه دادگاه محترم تجدیدنظر استان نیز رسیدگی شده است و شماره پرونده آن …… می‌باشد آقای …… راجع به اقاله مطلبی بیان نکرده است و این ادعا اکنون مطرح می‌شود ضمن اینکه دادگاه با بررسی مفاد قرارداد فسخ را مردود اعلام کرده است.

*قراردادی که تحت عنوان قرارداد شماره یک توسط تجدیدنظر خواه مطرح شده است وجود خارجی ندارد ایرادات آن قبلاً بیان گردید و چون خارج از موضوع است از تکرار آن خودداری می‌نماییم.

ضمناً در صورتجلسه دستنویس مورخ …… آقای …… در صدد بود نوشته‌ای مبنی بر فسخ از موکل اخذ نماید که موکل پس از قرائت این صورتجلسه قسمت مربوط به فسخ را نپذیرفته و روی خط کشیده و سپس امضاء کرده است. این صورتجلسه به نوعی تسویه حساب بخشی از روابط کاری طرفین می‌باشد.

بنا به مراتب مذکور و سایر ادله و امارات از جمله اقدام تجدیدنظر خواه با همراهی شخص دیگری در تصرف عدوانی و نیز سوابق رسیدگی و دلایل موجود ادعای فسخ یا اقاله قرارداد در سالیان پیش نادرست و برای فرار از اجرای تعهدات و حکم رفع تصرف عدوانی و تضییع حقوق موکل که فعالیت‌های زیادی برای آماده سازی و ایجاد تاسیسات در معدن نموده می‌باشد رد تجدیدنظر خواهی را تقاضا دارد.

با کمال احترام

نام و نام خانوادگی

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *