صدور حکم فسخ ازدواج به سبب عدم سلامت زوج

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
صدور حکم فسخ ازدواج به سبب عدم سلامت زوج

صدور صدور حکم فسخ ازدواج به سبب عدم سلامت زوج توسط دادگاه انجام می‌شود و موجبات تبعات حقوقی از جمله تقسیم دارایی‌ها، تعیین حضانت فرزندان، پرداخت نفقه و دیگر مسائل مرتبط با پایان دادن به زندگی مشترک را فراهم می‌کند. ین مشکلات می‌تواند شامل بیماری‌های جسمانی، اختلالات روانی یا سایر وضعیت‌هایی باشد که باعث ایجاد موانع برای ادامه زندگی مشترک و تحقق اهداف زندگی زوجین می‌شود.

صدور حکم فسخ ازدواج به سبب عدم سلامت زوج (بیماری صرع)

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

احتراماً اینجانبه به موجب عقدنامـه مـصدق پیوست دادخواست به عقد دائم آقای …… (خوانده) درآمده‌ام و اکنون مدت حدود ۵ روز از آغاز زندگی مشترک ما بدون انجام عمل مواقعه می­گذرد؛

چون مطلع گردیده‌ام که زوج مبتلا به بیماری صرع می‌باشد، که خود وی و خانواده­اش در مراحل خواستگاری و نامزدی این امر را از اینجانب و خانواده‌ام پوشیده داشته‌اند و بیماری نامبرده شدید و غیر قابل علاج می‌باشد، و از طرفی در عقد ازدواج اصل بر صحت و سلامت زوجین می‌باشد، که ازدواج ما هم بر همین مبنا واقع گردیده.

لذا خواهشمندم در صورت لزوم با ارجاع امر به پزشک متخصص و یا پزشکی قانونی و در صورت نیاز استماع شهادت شهودی که آنها را به دادگاه معرفی خواهم نمود و با تقدیم این دادخواست نسبت به رسیدگی و صدور حکم مبنی بر فسخ نکاح با استناد به مواد ۱۱۲۸ و ۱۱۳۱ قانون مدنی اقدام فرمائید.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *