تقاضای صدور حکم طلاق به علت سوء رفتار زوج با گواهی مرکز مشاوره

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
تقاضای صدور حکم طلاق به علت سوء رفتار زوج با گواهی

تقاضای صدور حکم طلاق به علت سوء رفتار زوج با گواهی مرکز مشاوره به معنای درخواست زوجه از دادگاه برای جدایی قانونی از همسرش به دلیل رفتار نامناسب و غیرقابل تحمل وی است که می‌تواند شامل خشونت، توهین و تهدید باشد.

درج تقاضای صدور حکم طلاق به علت سوء رفتار زوج با گواهی مرکز مشاوره

ریاست محترم حوزه قضایی خانواده ……

با سلام و احترام

به استحضار می‌رساند:

در سال ۷۴ با صداق معلوم مطابق سند نکاحیه …… به عقد دائم درآمد. متأسفانه از ابتدای دوران عقد نامبرده با رفتارهای نامتعارف توهین آمیز و ضرب و شتم بنده را مورد اذیت و آزار قرار میداد یک بار برای مدت طولانی زندگی مشترک را ترک و به خارج از به قصد اخذ اقامت کشور بیگانه رفتند که به علت عدم اخذ اقامت بازگشتند.

ایشان پیوسته کشور خانواده‌ام را مورد توهین و اهانت قرار داده و به عناوین مختلف موجب رنجش خاطرم می‌شود. رفتارهای خوانده به عنوان یک همسر به قدری غیر قابل تحمل شده که احساس پوچی و بیهودگی می­کنم، چرا که سرمایه اصلی خود را که جوانی و عمرم می‌باشد،

بر باد رفته می­بینم و روز به روز لطافت و جوانی خود را در معرض خطر می­یابم و ادامه زوجیت برایم بی مفهوم و تحمل ناپذیر شده و تعهدات وی در صورت جلسه به هیچ وجه عملی نشده و هر روز به لحاظ روحی زندگی را بر من تنگتر می‌نماید.

هرچند تاکنون برای حفظ آبروی خانوادگی و دوری از عنوان بچه طلاق برای فرزندم مصائب را تحمل نمودیم، ولی این مشکلات به حدی رسیده که این وضعیت موجب افسردگی و تشنج فرزند مشترک گردیده و قابلیت بررسی نزد پزشک را دارد. همچنین خصوصیات خاص رفتاری همسرم از دیدگاه مشاوران خانواده برای یک زندگی عادی قابل قبول نیست.

علی ای حال با توجه به مدارک پیوست دادخواست بدواً تقاضای استماع گواهی شهود آقای …… و خانم …… در مرکز مشاوره، سپس جلب نظر کارشناس پزشکی قانونی برای بررسی رفتارهای سوء خوانده و ارجاع دعوی به داوری مستند به مواد ۱۱۱۹ و ۱۱۳۰ و تبصره ۱۱۳۳ ق.م. و ۵۱۹ ق.آ.د.م. از محضر دادگاه صدور حکم شایسته مورد استدعاست.

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *