لایحه جوابیه اتهام تهمت و ناروا در تجدید نظر خواهی

جستجو
آنچه در این مقاله خواهید خواند
شبکه های اجتماعی
جوابیه اتهام تهمت و ناروا در تجدید نظر خواهی

لایحه جوابیه در پرونده تجدید نظرخواهی از اتهام تهمت و ناروا، به عنوان پاسخ به درخواست تجدید نظر از اتهامات تهمت و ناروا تهیه می‌شود. در این لایحه، دلایل و استدلال‌هایی که اتهامات را رد یا توجیه می‌کنند، شرح داده می‌شود. این اسناد معمولاً توسط وکلای حقوقی یا نمایندگان حقوقی تهیه می‌شوند. در ادامه می توانید نمونه ای از لایحه جوابیه اتهام تهمت و ناروا در تجدید نظر خواهی را مشاهده کنید.

 جوابیه اتهام تهمت و ناروا در تجدید نظر خواهی

بسمه تعالی

تاریخ: ……

ریاست محترم محاکم عمومی ……

موضوع: پرونده کلاسه ……

سلام علیکم،

احتراماً باستحضار می‌رساند:

در پرونده کلاسه فوق اخطاریه و ضمائم به اینجانب در تاریخ …… ابلاغ گردیده؛ اینک در مهلت مقرر قانونی و مستنداً به ماده ۳۴۶ ق.آ.د.م. مبادرت به اعلام پاسخ می‌نمایم.

اینجانب …… فرزند …… تجدید نظرخوانده پرونده کلاسه فوق هستم که متأسفانه پسرم در قبال زحماتی که برای وی کشیده‌ام نسبتهای ناروایی به من داده و اهانت کرده است، بنده را ظالم و فریبکار و وسوسه شده شیطانی خطاب نموده که از جهت شرعی از ایشان گذشت نخواهم کرد.

ادعای تجدیدنظر خواه سراسر کذب محض است من تمام تجربه و سرمایه خود را در شغل رنگکاری در اختیار او گذاشتم و ایشان در حال حاضر صاحب کارگاهی است که ماهیانه حدود ۲ میلیون تومان درآمد دارد.

ایشان در شورای حل اختلاف همین مطالب لایحه تجدید نظر را عنوان نموده، ولی چون اظهارات وی مقرون به صحت نبوده رد شده است. در خصوص ادعای ایشان دایر بر اینکه برای من کار کرده اعلام می‌دارم. مزد کارگری‌اش را حتی ۲ برابر از من گرفته و کارهای زیادی علاوه بر دستمزد برای وی انجام داده‌ام.

بشرحی که قبلاً هم در شورای حل اختلاف اعلام نمودم. مطابق قرارداد ایشان مستأجر خانه‌ام بوده مدتها قبل از تنظیم اجاره هم رایگان در منزلم سکونت داشته و بعداً قرارداد اجاره‌ای را تنظیم نمودیم که حتی یک ریال اجاره هم پرداخت نکرده است. گواهانی که استشهادیه وی را امضاء کرده‌اند از دوستان وی هستند که حتی خیر و صلاح او را هم تشخیص نمی‌دهند. بجای اینکه بین پدر و فرزند را اصلاح دهند، مبادرت به امضای استشهادیه نادرست کرده‌اند.

با عنایت به موارد فوق و با توجه به اینکه تجدیدنظر خواه در این مرحله دلیل و مدرک جدیدی ارائه ننموده و موارد معنونه در لایحه تجدید نظر تکرار مطالبیست که قبلاً آنها را اظهار و اعلام کرده است و ایشان هیچگونه دلیل و مدرکی دال بر مالکیت ندارد ادعای وی وجاهت شرعی و قانونی ندارد.

تقاضای رسیدگی احقاق حق و صدور حکم بر تأیید دادنامه صادره مورد استدعاست.

با تقدیم احترام

نام و نام خانوادگی

امضاء

دیدگاه کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *